Trzecia odsłona Biegowego Grand Prix Gorzowa była ostatnim startem w tym roku. W niedzielne przedpołudnie z dystansem 5 km tym razem postanowiło się zmierzyć ponad 130 osób. Zimowej scenerii nie było, ale za to pojawiła się minusowa temperatura.

Na koniec roku do uczestników dołączyła gorzowianka Wioletta Paduszyńska. Pamiętamy, że przedstawicielka Wierzbicki Running Project wygrała w tym roku polską edycję biegu charytatywnego Wings For Life, ten wynik dał jej też znakomitą, dziesiątą pozycję na świecie. Tam samochód, którym kierował mistrz skoków narciarskich Adam Małysz, dogonił ją dopiero po 48 kilometrach i 130 metrach.

Dziś pani Wioletta (nr 171), która w lipcu skończyła 33 lata, wygrała z czasem 17 minut i 18 sekund. Przed nią do mety przybiegło tylko siedmiu panów.

– Nie padało, temperatura wokół zera, bardzo dobre warunki do biegania – powiedziała na mecie najlepsza kobieta. – Trasa tym razem była wymagająca, szczególnie ten porządny podbieg na każdej pętli.

Biegacze zaczynali i kończyli zmagania na stadionie przy ul. Wyszyńskiego. Wśród kobiet drugie miejsce zajęła Sylwia Telatyńska (nr 172) z Choszczna, a trzecie Maja Działoszewska (nr 165) ze Świebodzina.

Rywalizację mężczyzn wygrał Adam Kuś (nr 66) w czasie 16 minut i 28 sekund. Kolejne miejsca na podium zajęli Michał Makowski (nr 167) oraz Krzysztof Wierzbicki (nr 155).

Pełne wyniki biegu znajdziecie pod tym linkiem.