Mieli鄉y troch szcz窷cia? W sporcie te jest potrzebne, a przecie m闚i si, 瞠 sprzyja lepszym. Koniec ko鎍闚 dzi to gospodarze byli zadowoleni, 瞠 zostali cho z jednym punktem. Siatkarze Olimpii Sul璚in ograli Krispol we Wrze郾i 3:2.

– We wtorek z liderem z Tomaszowa Mazowieckiego urwaliśmy tylko pierwszego seta, ale cały czas uważam, że w rundzie rewanżowej nie ma takiego rywala, któremu nie będziemy starać się urwać meczowego punktu czy punktów. My się stale poprawiamy i tych błędów po naszej stronie będzie coraz mniej – zapowiadał Łukasz Chajec, trener Olimpii.

Przed spotkaniem we Wrześni zdecydował, że na rozegraniu zacznie ten młodszy, Szymon Bereza, a w ataku Mateusz Linda. I goście od początku radzili sobie naprawdę dobrze, wygrywali już kilkoma punktami. Druga część seta należała jednak do gospodarzy, wśród których całe spotkanie rozegrał były sulęciński przyjmujący Filip Frankowski. Krispol zwyciężył 25:23.

W drugiej partii graliśmy już na przewagi i właśnie tutaj nasi siatkarze mieli nieco szczęścia, bo przegrywali już 15:20. Nie było jednak mowy o jakimkolwiek odpuszczaniu, pewnie za to drużynę Olimpii spotkała nagroda. Seta zakończył asem serwisowym Tomasz Stolc, który był już wtedy na boisku i bardzo poprawił nasze przyjęcie, a także dokładał swoje w ataku. Grali także rozgrywający Konrad Woroniecki i atakujący Grzegorz Turek. Goście tak urośli, że bez problemów wyszli w meczu na prowadzenie 2:1, a napędzał ich wybrany na MVP tego spotkania Maciej Kordysz (26 pkt!). Ostatecznie zwyciężamy w pięciu setach, zostawiamy punkt we Wrześni, ale niezwykle cenne dwa zabieramy do domu, dominujemy w tie-breaku.

Po innych wynikach widać, że musimy walczyć z każdym i wszędzie, bo zamykający tabelę AZS Częstochowa zgodnie z przewidywaniami też zaczął już regularnie punktować. Zaplecze PlusLigi staje się coraz ciekawsze i wyrównane. Fajnie, że również częściej mamy za co pochwalić siatkarzy Olimpii Sulęcin.

W sobotę 22 grudnia o godz. 17 sulęcinianie rozegrają ostatni mecz ligowy w tym roku. W swojej hali podejmą AZS AGH Kraków.

KRISPOL WRZEŚNIA – OLIMPIA SULĘCIN 2:3

SETY: 25:23, 25:27, 19:25, 25:18, 10:15.

OLIMPIA: Bereza, Kordysz, Hunek, Linda, Zarębski, Lewandowski, Dzierżyński (libero) oraz Sas (libero), Konieczny, Woroniecki, Stolc, Turek.

WYNIKI Z 15. KOLEJKI:

Krispol Września – OLIMPIA SULĘCIN 2:3, Ślepsk Suwałki – Gwardia Wrocław 1:3, Stal Nysa – Norwid Częstochowa 2:3, AZS AGH Kraków – KPS Siedlce 1:3, Lechia Tomaszów Maz – UKS Mickiewicz Kluczbork 3:1, AZS Częstochowa – MCKiS Jaworzno 3:2, BBTS Bielsko-Biała – Buskowianka Kielce 3:0.

• 14. AZS Częstochowa 15 11 20:39

Osiem czołowych ekip awansuje do fazy play-off. Drużyny z miejsc 11-14 zagrają o utrzymanie w pierwszej lidze.