Sensacyjne, zaskakujące... Z tymi słowami cały czas kojarzy nam się to powołanie. Tego występu Michałowi Olejniczakowi z gorzowskiego Misia już nikt nie odbierze, a mamy nadzieję, że kiedyś przyjdą kolejne. Młody piłkarz ręczny niespodziewanie zadebiutował w pierwszej reprezentacji Polski.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Niemcy gotują się do mistrzostw świata. Co do składu Biało-Czerwonych, którym ostatnio zwyczajnie wiedzie się źle, spodobało nam się stwierdzenie, że z różnych powodów te powołania trenera Piotra Przybeckiego odbywały się pod hasłem: kto żyw do kadry.

Niespodziewanie znalazło się też miejsce dla 17-letniego Michała Olejniczaka, który jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego i w barwach tej drużyny ma za sobą kilkanaście występów w I i II lidze. Czy osiągnie coś poważnego w dorosłej piłce ręcznej? Tego nie wiemy, dziś jest dopiero na początku drogi. Po występie przeciwko Niemcom wiemy również, że ktoś go zauważył, obdarzył niesamowitym kredytem zaufania, bo z pewnością o takim debiucie choć w jednym meczu w biało-czerwonych barwach, nawet w towarzyskim starciu, marzy wielu bardziej utytułowanych zawodników.

Michał pojawił się na boisku w pierwszych minutach drugiej połowy i na kolejne wydarzenie, które z pewnością znajdzie się w jego sportowym CV, nie musiał długo czekać. Akcję zaczął z lewego rozegrania, gdy dostał piłkę, zbiegł do środka i rzucił gospodarzom bramkę. Dalej była kara za zbyt ostre potraktowanie niemieckiego skrzydłowego, również jeszcze chwila na boisku. Czy tam, w szczelnie wypełnionej kibicami hali w Rostocku (zostały sprzedane wszystkie bilety), spełniło się jakieś marzenie? Na pewno. Wierzymy, że ambicje gorzowianina sięgają znacznie dalej i kiedyś swoją grą zasłuży sobie na miejsce w reprezentacji Polski na dłużej. Tego mu życzymy.

NIEMCY – POLSKA 35:23 (16:13)

NIEMCY: Wolff, Heinevetter – Musche 6, Reichmann 4, Pekeler 4, Fath 4, Schiller 4, Groetzki 3, Wiede 2, Kohlbacher 2, Drux 2, Lemke 1, Wiencek 1, Weinhold 1, Semper 1, Strobel, Bohm.

POLSKA: Kornecki, Malcher – Moryto 6, Daszek 5, Krajewski 3, Salacz 2, Adamczyk 2, Olejniczak 1, Genda 1, Czuwara 1, Szpera 1, M. Gębala 1, Mokrzki, Krupa, Kondratiuk, Klimków.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej