Biblioteka im. Zbigniewa Herberta zaprasza na spotkanie z reportażystą "Gazety Wyborczej" Jackiem Hugo-Baderem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jacek Aleksander Hugo-Bader to polski dziennikarz i reportażysta, od początku lat 90. związany z „Gazetą Wyborczą”. W 2014 r. odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Otrzymał nagrody: Grand Press (dwukrotnie – w 1999 i 2003) oraz Nagrodę Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera (w 2010 za książkę "Biała gorączka"). Ponadto "Biała gorączka" została w 2010 nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” za "W rajskiej dolinie" wśród zielska (2013) i za Skuchę (2017). W 2012 za Dzienniki Kołymskie został uhonorowany nagrodą Czwarty Żywioł, przyznawaną głosami publiczności 9. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie.

Spotkanie odbędzie się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie (sala nr 8) w czwartek, 13 grudnia o godz. 18. Wstęp wolny.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem