Po wypożyczeniu sprzętu oraz ruszeniu na jazdę testową odjeżdżali i kontakt się z nimi urywał. Dwa skradzione tym sposobem motocykle odzyskali policjanci w sąsiedniej Wielkopolsce.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Sposób, w jaki zostały skradzione pojazdy, motocykle marki Honda CBR 600 oraz Yamaha R6, zadziwia bezczelnością podejrzanych – podkreślają policjanci ze Świebodzina. W tej sprawie zatrzymali dwóch mężczyzn. Jak się okazało, jeden z nich był poszukiwany listem gończym. Do odsiadki ma trzy lata.

Sprzedażą używanych motocykli i aut zajmują się m.in. wyspecjalizowane komisy. Poza tym internet pełen jest indywidualnych ofert. – Zazwyczaj po kontakcie telefonicznym umawiane jest spotkanie, na którym zainteresowany ogląda pojazd, a następnie dochodzi do jazdy próbnej. Właśnie ten moment wykorzystywali sprawcy kradzieży – tłumaczy sierżant sztabowy Marcin Ruciński z komendy policji w Świebodzinie.

Po wypożyczeniu motocykli i wyruszeniu na jazdę testową kontakt się z nimi urywał.

Świebodzińscy policjanci ustalili dwóch sprawców kradzieży dwóch motocykli wartych 20 tys. zł. Pojazdy odnaleziono na terenie dwóch różnych posesji w województwie wielkopolskim. Wrócą do właścicieli. Zatrzymanym grozi do pięciu lat więzienia.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej