Z niedawnymi wyborami samorządowymi, a teraz bożonarodzeniowymi promocjami jest związana druga odsłona gorzowskiej kampanii "Zbieramy banery powyborcze i inne".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Banery powyborcze i plakaty cały czas można spotkać na gorzowskich ulicach. Szpecą one ogrodzenia i ściany budynków, choć zgodnie z prawem powinny być uprzątnięte w ciągu 30 dni od daty wyborów.

Doświadczenie z poprzednich lat podpowiada, że z podobną sytuacją będziemy mieli do czynienia po zakończeniu świątecznej gorączki. Tymczasem kolorowe banery zachęcające do kupowania prezentów mikołajkowych, choinek świątecznych czy ogłoszenia o balach sylwestrowych po spełnieniu swojej roli informacyjnej mogą zyskać drugie życie.

Już po raz drugi Agencja Public Relations Valor i Eneris Surowce zachęcają komitety wyborcze i przedsiębiorców do odpowiedzialnego zagospodarowania materiałów reklamowych.

– Naszą akcją chcemy zwrócić uwagę, że nadmierne gromadzenie przedmiotów, często idzie w parze z nierozważnym śmieceniem. A może podejść do tematu bardziej ekologicznie, praktycznie i tym samym ekonomicznie. Tu mam na myśli chociażby coraz bardziej popularny upcycling – mówiła Anna Walorek z agencji PR Valor.

Aby banery z tworzyw sztucznych (np. folia, tworzywo PCV, itp.) nie miały negatywnego wpływu na wygląd miasta i zostawiły wyłącznie pozytywny ślad środowiskowy, wystarczy przywieźć je do siedziby firmy Eneris Surowce przy ul. Podmiejskiej 19 w Gorzowie, w dni robocze w godz. 7–14 do końca 2018 r.

Baner powinien być czysty, by nadawał się do dalszego wykorzystania (warunek konieczny). Wybrane banery będą przekazane na rzecz gorzowskiego schroniska Azorki. Z części materiałów uszyte będą okładki na kalendarze biurowe i inne gadżety, które zostaną zlicytowane podczas akcji świątecznych. Przychód ze sprzedaży licytowanych gadżetów, po odjęciu kosztów operacyjnych, zostanie przeznaczony na schronisko Azorki.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej