Od dziś zaczyna się remont nawierzchni ul. Słowiańskiej. A za tydzień kolejne roboty, tym razem na drugim końcu miasta, na ul. Kasprzaka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dziś zaczyna się remont nawierzchni ul. Słowiańskiej. Prace prowadzone będą na odcinku od ronda Słowiańskiego do ul. Fredry na obu jezdniach przy zachowaniu ruchu na ul. Słowiańskiej.

Jezdnia w trakcie robót na ul. Słowiańskiej będzie zawężana do jednego pasa ruchu w obu kierunkach. 3 i 4 grudnia zaplanowano frezowanie, a od 5 do 9 grudnia układanie nowej nawierzchni.

W trakcie prac nawierzchniowych na wewnętrznym pasie ruchu jezdni południowej czasowo zostanie zamknięty bezpośredni wjazd lewoskrętem na parking CSR Słowianka dla kierowców jadących od ronda Słowiańskiego. Dojazd wówczas będzie możliwy wyłącznie z jezdni północnej przez jeden z dwóch wjazdów. Dla kierowców przygotowany zostanie objazd poprzez starą jezdnię ul. Słowiańskiej i ul. Kosynierów Gdyńskich.

Na remontowanym odcinku ul. Słowiańskiej wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30-40 km/godz. oraz zakaz wyprzedzania.

W następny poniedziałek, 10 grudnia, rozpocznie się przebudowa nawierzchni na ul. Kasprzaka. Chodzi o ok. 700-metrowy odcinek od wiaduktu nad torowiskiem kolejowym do stacji benzynowej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Łysą.

Roboty prowadzone będą połówkowo, tzn. zamykane będą po dwa pasy ruchu, najpierw w kierunku węzła S-3, a następnie dwa pasy w kierunku centrum miasta.

Ruch na ul. Kasprzaka będzie zachowany, ale zostanie przeniesiony na część jezdni wolną od robót i będzie się odbywał dwukierunkowo. 10 i 11 grudnia zaplanowano frezowanie, a od 12 do 16 grudnia – układanie nowej nawierzchni.

Na remontowanym odcinku ul. Kasprzaka wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 40 km/godz. oraz zakaz wyprzedzania.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem