Zaczął się adwent i na dobre do miasta wchodzi świąteczna atmosfera. Do 6 grudnia Gorzów zostanie udekorowany przed świętami Bożego Narodzenia, a w różnych lokalizacjach miasta pojawi się ponad 50 elementów świetlnych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Będą między innymi trzy choinki, o wysokości od 7,5 do 10 m, które zostaną zamontowane na skwerze „przy Empiku”, na tzw. Kwadracie oraz w pobliżu stadionu żużlowego.

– Najwięcej elementów świetlnych pojawi się na placu Nieznanego Żołnierza; w tym roku to na Kwadracie zaplanowano najwięcej atrakcji z okazji świąt Bożego Narodzenia, m.in. Jarmark Świąteczny i miejską Wigilię.To tu będzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie, ze świetlnym zestawem prezentów, fotelem Świętego Mikołaja, kominkiem i świąteczną bombką w tle – informuje Marta Liberkowska, dyrektor miejskiego wydział promocji i informacji.

Świąteczne oświetlenie zostanie zamontowane wzdłuż ciągów pieszo-samochodowych w centrum miasta; dekoracje pojawią się m.in. na słupach na moście Staromiejskim, na deptaku przy ulicy Chrobrego, na rondach przy ulicy Fabrycznej, Kosynierów Gdyńskich i przy Białym Kościele, na ulicy Obotryckiej, Herberta, Wodnej, Łokietka i Walczaka. Ozdób i łańcuchów świetlnych nie zabraknie też na srebrnym świerku. Ta choinka tradycyjnie stanie na placu przy katedrze.

Iluminację świetlną zamontuje wyłoniona w przetargu firma ENEA Oświetlenie ze Szczecina.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej