Radni zdecydowali, że miasto przekaże Filharmonii Gorzowskiej nieruchomości, z których instytucja korzysta: budynek, działki oraz dwupoziomowy garaż.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Już w 2010 r., kiedy powstawała filharmonia, zdecydowano o wyposażeniu jej w majątek ruchomy i nieruchomości. Filharmonia Gorzowska jest samorządową osobą prawną, instytucją kultury i jako taka powinna władać majątkiem na zasadzie własności. Darowizna z majątku miasta to finalizacja po prostu tego, o czym zdecydowano wcześniej – mówi wiceprezydent Jacek Szymankiewicz.

Budynek filharmonii powstał przy udziale funduszy unijnych. Minął już więc pięcioletni tzw. okres trwałości inwestycji i darowizna jest możliwa. Filharmonia Gorzowska faktycznie włada i tak tym majątkiem, decyzja radnych oznacza więc uregulowanie stanu prawnego. Chodzi o budynek samej filharmonii, garaż dwupoziomowy przy wjeździe na teren instytucji. Powstał on jako część projektu Centrum Edukacji Artystycznej.

Wizualizacja projektu szkół artystycznych CEA  wraz z filharmonią
Wizualizacja projektu szkół artystycznych CEA wraz z filharmonią  Urząd Miasta Gorzowa

Służy więc melomanom przyjeżdżającym na koncert. Na co dzień jednak spełnia rolę parkingu miejskiego. Dotąd bezpłatnego. Czy to się zmieni? To będzie zależało od porozumienia z miastem i tego, czy będą dodatkowe środki na utrzymanie parkingu. Zasady funkcjonowania i utrzymywania parkingu filharmonia i magistrat ustalą w odrębnym porozumieniu. Na razie parking pozostanie ogólnodostępny i bezpłatny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej