34-latek ma za sobą jeden z lepszych sezonów w PGE Ekstralidze. Krzysztof Kasprzak w wysokiej formie będzie także niezbędny Stali w kolejnych rozgrywkach. Żużlowiec spędzi w Gorzowie już ósmy sezon.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W 2018 r. Kasprzak został siódmym zawodnikiem polskiej żużlowej ekstraklasy. Z Polaków lepszy od niego był tylko kolega ze Stali Bartosz Zmarzlik. W 93 wyścigach zdobył 206 pkt.

– Z tego, co zdziałaliśmy w lidze, faktycznie jestem zadowolony – opowiadał Kasprzak. – Wszyscy od razu wręczali Unii Leszno złoty medal, jednak powalczyliśmy i na koniec do mistrzostwa brakło nam kilku punktów. Zdecydowałem, że nie ma sensu zmieniać czegoś, co dobrze funkcjonuje. Ważne jest, że dla ludzi ze Stali cały czas jestem ważny. Dlatego sam również chcę być częścią tej drużyny tak długo, jak to będzie możliwe. Z Gorzowem już się zżyłem, mam tu sponsorów, przyjaciół.

 

Jaki będziemy mieli zespół? Odszedł jeden z liderów, Słowak Martin Vaculik. W składzie pojawią się Duńczycy – Peter Kildemand i Anders Thomsen.

– Petera pamiętam, jak jeszcze niedawno był bardzo skuteczny w Grand Prix. Teraz mu nie idzie, ale ten stan przecież nie musi trwać wiecznie – stwierdził najbardziej doświadczony zawodnik Stali. – Thomsena znam mniej, ale trener Stanisław Chomski widzi w nim duży potencjał. Takim opiniom warto zaufać. Na gorzowskim torze wielu żużlowców potrafiło znacznie mocniej rozwinąć skrzydła i jestem pewien, że tak samo będzie w tym przypadku. Widzę także spore możliwości w zmienionej formacji juniorskiej, gdzie dojdzie Mateusz Bartkowiak. To naprawdę bardzo ciekawy chłopak, który powinien wejść w dorosłą ligę bez presji i od początku coś znaczyć w Stali.

O co zatem powalczymy? – Jesteśmy wicemistrzem Polski i jak zwykle celujemy w najwyższe cele. Nie widzę innej opcji i uważam, że nasza drużyna ma siłę na play-off. Znamy się z chłopakami, potrafimy ze sobą współpracować, a w dzisiejszym żużlu, gdzie każdy dysponuje podobnym sprzętem, niuanse są bardzo ważne. Dwójka z Danii nie decyduje się na Stal i ekstraklasę, aby tylko wozić ogony. Za parę miesięcy na torze pokażemy, ile jesteśmy warci – zakończył Kasprzak.

STAL GORZÓW 2019:

seniorzy – Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak, Szymon Woźniak, Peter Kildemand (Dania), Anders Thomsen (Dania);

juniorzy – Rafał Karczmarz, Hubert Czerniawski, Alan Szczotka, Mateusz Bartkowiak.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej