Pierwszoligowy zespół z Sulęcina ma drugie zwycięstwo w tym sezonie. Pokonujemy 3:0 zamykającego tabelę beniaminka z Kluczborka.

Wieści z tego starcia nasłuchiwaliśmy z duszą na ramieniu, wszak siatkarzom Olimpii do tej pory wiodło się słabo. – Nowi zawodnicy Olimpii muszą wnieść nowego ducha do drużyny. Potrafią wiele ale... Łukasz [Chajec – trener sulęcinian] wyślij ich na poligon, aby wróciła koncentracja i świeżość. Bo powtarzacie ubiegły sezon – tak to nie bez racji widzieli kibice.

W ośmiu wcześniejszych meczach, choć liczyliśmy na więcej, wygraliśmy tylko raz – w Krakowie. Z trzech domowych meczów zabraliśmy jedynie 2 pkt, choć z wyżej notowanymi Stalą Nysa i Norwidem Częstochowa prowadziliśmy 2:0 i 2:1. Mieliśmy na to szansę, ale ostatecznie nie „zabiliśmy” żadnego z tych spotkań.

– Możemy dłużej rozpamiętywać przeszłość, tylko po co – mówił trener Chajec. – Osobiście wolę skupić się na tym, na co mamy wpływ, na najbliższych meczach. Uważam, że w każdym z nich mamy szansę powalczyć o komplet punktów. Cały czas liczę, że stać nas na regularne wygrywanie. Byle się wreszcie przełamać.

W dzisiejszym spotkaniu nareszcie prawie wszystko mieliśmy pod kontrolą. W pierwszym secie od stanu 19:18 zdobyliśmy 3 pkt i wygraliśmy spokojnie 25:21. Identyczny wynik, korzystny dla naszej drużyny, padł w drugiej partii. Tu wygrywaliśmy już 20:15.

Czy po raz trzeci w domu wypuścimy coś z rąk? Pierwszego meczbola siatkarze Mickiewicza obronili i dalej mieli trzy szanse, aby przedłużyć to spotkanie. Nie, nie tym razem. Zespół Olimpii też się broni, wychodzi na prowadzenie i po 35 minutach zażartej walki w decydującym secie wygrywa 29:27, kończąc mecz udanym blokiem. Inkasujemy arcyważne 3 pkt i jesteśmy w kontakcie z rywalami, którzy zamykają czołową ósemkę.

W najbliższą sobotę sulęcinianie zagrają w Jaworznie. To też z pewnością jest rywal w zasięgu Olimpii. Czekamy na kolejne, dobre wiadomości!

OLIMPIA SULĘCIN – UKS MICKIEWICZ KLUCZBORK 3:0

SETY: 25:21, 25:21, 29:27.

OLIMPIA: Woroniecki, Kordysz, Hunek, Linda, Stolc, Lewandowski, Dzierżyński (libero) oraz Sas (libero), Zarębski, Turek, Bereza, Klęk.

WYNIKI Z 9. KOLEJKI:

OLIMPIA SULĘCIN – UKS Mickiewicz Kluczbork 3:0, Krispol Września – Gwardia Wrocław 3:2, AZS AGH Kraków – Lechia Tomaszów Maz 1:3, Stal Nysa – AZS Częstochowa 3:0, Ślepsk Suwałki – BBTS Bielsko-Biała 1:3, Norwid Częstochowa – Buskowianka Kielce 3:0, KPS Siedlce – MCKiS Jaworzno 0:3.

• 14. UKS Mickiewicz Kluczbork 9 3 9:27

Osiem czołowych ekip awansuje do fazy play-off. Drużyny z miejsc 11.-14. zagrają o utrzymanie w pierwszej lidze.