Środa będzie ostatnim dniem w tym roku, w czasie którego można podpisywać kontrakty w polskich ligach żużlowych. Stal Gorzów podstawowy skład ogłosiła już wcześniej, teraz uzupełnia rezerwy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ważną umowę z gorzowskim klubem żużlowym ma wciąż Niemiec Erik Riss, teraz podobnym zapasem stał się Brytyjczyk Adam Ellis. 22-latek teoretycznie w PGE Ekstralidze będzie mógł znaleźć się pod numerami 8 lub 16, a więc przewidzianym dla rezerwowego do 23 lat. Nie zakładamy jednak, aby prezentował poziom sportowy, godny poważnego debiutu w polskiej elicie. Zapewne prędzej wybierze ofertę wypożyczenia z niższych lig.

Adam Ellis urodził się w Marmande we Francji, ale reprezentuje Wielką Brytanię. Najpierw ścigał się na torach trawiastych, do rywalizacji w żużlu klasycznym trafił w 2012 r. W minionym sezonie reprezentował na Wyspach Swindon Robins, a w Polsce występował jak dotąd dla Ostrovii Ostrów Wlkp.

STAL GORZÓW 2019:

  • seniorzy – Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak, Szymon Woźniak, Peter Kildemand (Dania), Anders Thomsen (Dania);
  • juniorzy – Rafał Karczmarz, Hubert Czerniawski, Alan Szczotka, Mateusz Bartkowiak.
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej