Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeszli się po bazarze w Słubicach w sobotę 3 listopada. Zarekwirowali 230 sztuk podrabianych ubrań, które udawały wytwory m.in. Calvina Kleina czy Tommy'ego Hilfigera.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Weekendowe kontrole na bazarze” to nazwa akcji, jaką w minioną sobotę podjęli funkcjonariusze lubuskiej Służby Celno-Skarbowej. Wybrali się na bazar w Słubicach.

Skupili się na tych punktach handlowych, które oferują odzież. – Okazało się, że na jednym ze stoisk, handlujący tam obywatele Bułgarii, sprzedawali sportową odzież i obuwie renomowanych światowych producentów – mówi Paweł Kozik z Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

„Łupem” mundurowych stało się więc 230 sztuk odzieży takich producentów jak: Nike, Tommy Hilfiger, Calvin Klein czy Gucci.

– Już na pierwszy rzut oka widać było, że bluzy, koszulki czy swetry znacznie odbiegają swoją jakością od oryginalnych wyrobów. Gdyby towar był oryginalny, jego wartość przekraczałaby 120 tysięcy złotych – dodaje Kozik.

Zakwestionowaną odzież zabezpieczono do dalszego postępowania, powiadomieni zostali także właściciele znaków towarowych. Teraz do nich należy kolejny ruch w tej sprawie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej