Podczas podsumowania sezonu w Centrum Olimpijskim PKOl Maciej Lepiato ze Startu Gorzów został uznany za najlepszego paralekkoatletę 2018 roku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Lepiato w tym roku zwyciężył na paralekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie. Tak przedstawiciele Gorzowa w skoku wzwyż stoczyli bratobójczą walkę. Lepiato i Łukasz Mamczarz normalnie startują w różnych kategoriach, a więc ich wyniki na koniec były przeliczane na punkty. Lepiato zdobył złoto, a Mamczarz srebro. Ten pierwszy próbował pobić rekord świata, który ustanowił na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro (2,19 m).

– Było czysto aż do prób na rekord świata, nawet troszkę jestem zły. Chyba zabrakło mi trochę szczęścia, bo właściwie w każdym skoku ta poprzeczka mogła zostać. Mimo 30 lat jestem jak wino, co się odwlecze, to nie uciecze – opowiadał lekkoatleta Startu.

Wcześniej Lepiato spełnił jedno ze swoich sportowych marzeń, został brązowym medalistą mistrzostw Polski. W Lublinie rywalizował z w pełni sprawnymi lekkoatletami.

Głównym punktem uroczyści w Warszawie było wręczenie Złotych Kolców 2018. Zwyciężyli młociarze. Wśród kobiet Anita Włodarczyk (czwarte miejsce zajęła pochodząca z Lipian Sofia Ennaoui), a wśród mężczyzn Wojciech Nowicki.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej