Na pomoc mogą liczyć ci, których dochód nie przekracza 1402 zł (dla osoby samotnej) lub 1056 zł (dla osoby w rodzinie). Wszyscy, którzy chcą skorzystać z programu Caritas, muszą się zgłosić do Ośrodka Pomocy Społecznej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To kolejny etap Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej FEAD, który jest rozłożony na lata 2014–2020.

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej planuje nakarmić 13 tys. osób. Mogą otrzymać roczny zestaw produktów, m.in. ryże, makarony, miody, mięsa, dania garmażeryjne. – Do udziału w warsztatach ma prawo każda osoba, która otrzymała skierowanie OPS do odbioru wsparcia żywnościowego w ramach PO PŻ. Nikogo nie dyskryminujemy, szanujemy godność uprawnionych – mówi Anna Maria Fedurek, rzeczniczka zielonogórskiego Caritasu.

Chętni muszą więc spełnić warunki: zarabiać mniej niż 1402 zł (osoba samotna) i 1056 zł (osoba w rodzinie).

– Pomoc w ramach programu kierowana jest do osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie/ rodzinie odpowiednio zbilansowanych produktów żywnościowych. Będzie to pomoc dla ograniczonej liczby osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej, których dochody nie przekraczają 200 proc. kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej – tłumaczy Anna Maria Fedurek, rzeczniczka zielonogórskiego Caritasu.

Programowi towarzyszą m.in. warsztaty kulinarne, ekonomiczne, dietetyczne, o niemarnowaniu żywności.

Wnioski o pomoc można składać w Ośrodku Pomocy Społecznej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej