Na szczęście nie wszystkie, bo siatkarze z Sulęcina na koniec zostali z punktem w garści. Dobre i to, choć powinniśmy mieć trzy. Norwid Częstochowa wygrywa w hali Olimpii 3:2, w decydującym secie 15:12.

Zaczęło się obiecująco, bo gospodarze, w meczu stojącym na naprawdę dobrym poziomie, wygrali bardzo zaciętego, pierwszego seta.

W drugim to była wielka dominacja częstochowian, tak samo jak w trzecim sulęcinian. Co ważne, zespół Olimpii długo górował również w czwartej partii. Jak roztrwoniliśmy kilka punktów przewagi? To z pewnością będzie się za nami ciągnęło. Wcześniejszy mecz w domu ze Stalą Nysa, prowadzenie 2:0 i porażka 2:3. Tym razem powinno być 3:1 dla naszych siatkarzy, a jednak zostajemy z punktem. Pozytywne, że nie miękną nam kolana przed wyżej notowanymi rywalami, ale coś brakuje, aby ich ograć.

– Trzeba otwarcie powiedzieć, że zostaliśmy tylko z punktem, tu powinny być trzy po naszej stronie – przyznał trener Olimpii Łukasz Chajec. – Nic już teraz nie zrobimy. Możemy postarać się, aby w następnych spotkaniach taka historia przestała się już powtarzać. Jest okazja, to taki mecz koniecznie trzeba zamknąć.

– Olimpia zagrała naprawdę dobry mecz, sam czułem w czwartym secie, że już tego nie uratujemy – powiedział Radosław Panas, szkoleniowiec gości. Miłe słowa, ale za to punktów nie dają. Po sześciu ligowych spotkaniach sulęcinianie w tabeli wyprzedzają tylko dwóch innych rywali.

W sobotę 3 listopada Olimpia zagra w Siedlcach.

OLIMPIA SULĘCIN – NORWID CZĘSTOCHOWA 2:3

SETY: 25:23, 16:25, 25:16, 22:25, 12:15.

OLIMPIA: Woroniecki, Kordysz, Hunek, Turek, Zarębski, Lewandowski, Dzierżyński (libero) oraz Sas (libero), Bereza, Linda, Stolc.

WYNIKI Z 6. KOLEJKI:

OLIMPIA SULĘCIN – Norwid Częstochowa 2:3, Gwardia Wrocław – KPS Siedlce 3:0, UKS Mickiewicz Kluczbork – Ślepsk Suwałki 0:3, MCKiS Jaworzno – Stal Nysa 2:3, KPS Kielce – AZS AGH Kraków 3:1, BBTS Bielsko-Biała – Krispol Września 2:3, AZS Częstochowa – Lechia Tomaszów Maz. 0:3.

• 14. UKS Mickiewicz Kluczbork 6 2 6:18

Osiem czołowych ekip awansuje do fazy play-off. Drużyny z miejsc 11-14 zagrają o utrzymanie w pierwszej lidze.