Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Z danych 41 zielonogórskich komisji (na 76) wynika jasno, że drugiej tury nie będzie. Prowadzi urzędujący prezydent Janusz Kubicki z 59-procentowym poparciem. Na drugim miejscu jest Piotr Barczak (PiS) – 17,5 proc., na trzecim Anita Kucharska-Dziedzic (Ruch Miejski) – 10,6 proc. Dalej: Tomasz Nesterowicz (SLD) – 7,6 proc. i Sławomir Kotylak (5,2 proc.)

Jeszcze większą przewagę zyskuje w Gorzowie Jacek Wójcicki, obecny prezydent. Po przeliczeniu prawie 70 proc. głosów prowadzi z 65 proc. głosów. Wyprzedza Sebastiana Pieńkowskiego (PiS) – 15 proc., Martę Bejnar-Bejnarowicz (Kocham Gorzów) – 10 proc. i Roberta Surowca (KO) – 8 proc.

Kolejną, piątą już kadencję prezydentem Nowej Soli będzie Wadim Tyszkiewicz. Niedzielne wybory, według nieoficjalnych wyników, wygrał z 82 proc. poparcia.

Swój rekord wyborczy odnotował Marek Cebula, były poseł PO i od dwóch kadencji burmistrz Krosna Odrzańskiego. Trzecią kadencję właśnie wygrał z rekordowym poparciem 86 proc. Cebula miał jednego konkurenta, Ireneusza Wróbla z PiS, który zdobył 14 proc.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.