Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zatrzymania doszło na początku października. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową namierzyli dwóch dilerów narkotyków. Postanowili zatrzymać ich podczas wyprawy na ryby. Efekt zaskoczenia został osiągnięty.

Przy mężczyznach policjanci znaleźli 80 gramów marihuany, 4 gramy amfetaminy oraz wagę elektroniczną i młynek do mielenia marihuany.

– Jeden z nich usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast jego 35-letniemu koledze przedstawiono zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz przygotowania do wprowadzania do obrotu i udzielania narkotyków – za te przestępstwa według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – wylicza podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. 35-latek był już wcześniej notowany. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował, by aresztować go na trzy miesiące.

Dzień później, 4 października, ci sami policjanci zatrzymali 20-letnią mieszkankę Katowic, która miała przy sobie ponad 20 gramów środków odurzających, najprawdopodobniej dopalaczy. – Zatrzymanie nastąpiło po informacji od strażników z Zakładu Karnego w Krzywańcu, dokąd 20-latka udała się, aby odwiedzić osobę osadzoną. Młoda kobieta nie była wcześniej notowana. Odpowie za posiadanie środków odurzających – mówi Stanisławska.

To nie koniec zatrzymań. W piątek 5 października policjanci zatrzymali kolejną osobę, która miała przy sobie narkotyki. 19-letni zielonogórzanin miał prawie 7 gramów marihuany. Mężczyzna nie był wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. Usłyszał zarzut posiadania, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.