Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Takie są wyniki przedwyborczej ankiety, którą 7-28 września mogli wypełniać w wydaniach internetowych czytelnicy gorzowskiej „Gazety Wyborczej”. Mieszkańcy mogli m.in. wskazać, komu powierzyliby urząd prezydenta Gorzowa w wyborach w niedzielę 21 października. Nie był to klasyczny sondaż wyborczy. To raczej pewna forma sondy internetowej.

Najwięcej głosów otrzymała Marta Bejnar-Bejnarowicz (KWW Kocham Gorzów) – 33 proc. Drugie miejsce zajął obecnie urzędujący prezydent Jacek Wójcicki (KWW Jacka Wójcickiego) – 30 proc., a trzecie Robert Surowiec (Koalicja Obywatelska – PO-Nowoczesna) – 10 proc.

Sonda ujawnia bardzo dużą grupę niezdecydowanych. To aż 20 proc.

W innym sondażu Wójcicki wygrywa w pierwszej turze

Swój sondaż opublikowała też „Gazeta Lubuska”. O preferencje wyborcze gorzowian pytali dziennikarze „GL”.

Z sondażu wynika, że wybory prezydenckie wygrałby urzędujący prezydent Jacek Wójcicki z wynikiem 57,9 proc. Drugie miejsce zajęła Marta Bejnar-Bejnarowicz – 17,4 proc, a trzecie Sebastian Pieńkowski (PiS) – 16,9 proc.

W badaniu sondażowym nie uwzględniono Ryszarda Knecia, kandydata komitetu Fani Gorzowa.

Bukmacherzy mają pewniaka

Jacek Wójcicki przez bukmacherów STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce, wskazywany jest jako zdecydowany faworyt na prezydenta Gorzowa w wyborach samorządowych – kurs 1,01. Zdaniem analityków zdecydowanie mniejsze szanse ma Marta Bejnar-Bejnarowicz – kurs 15,00. Bukmacherzy STS wskazują, że najmniej prawdopodobne jest zwycięstwo Sebastiana Pieńkowskiego oraz Roberta Surowca – obaj z kursem 20,00.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.