Spotkanie z prof. Magdaleną Środą odbędzie się 2 października w gorzowskiej Bibliotece Herberta. Znaną filozofkę, feministkę, publicystkę zaprasza Stowarzyszenie Obywatele Gorzów 66-400.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

We wtorek, 2 października, Stowarzyszenie Obywatele Gorzów 66-400 zaprasza na kolejne spotkanie. Tym razem gościem stowarzyszenia będzie profesor Uniwersytetu Warszawskiego Magdalena Środa. Moderatorem spotkania będzie dr hab., profesor AJP Paweł Leszczyński.

Magdalena Środa pracuje w Zakładzie Etyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się historią idei etycznych, etyką stosowaną, filozofią polityczną i problematyką kobiecą. Jest autorką wielu publikacji z zakresu filozofii politycznej i moralnej oraz książek, m.in.: „Kobiety i władza” (2009), „Etyka dla myślących” (2010), „Mała książeczka o tolerancji” (2010). Obecnie pracuje nad pracą o postawach wobec obcych.

Zdobyła wiele prestiżowych tytułów, m.in. „Polki roku” w 2009 czy „Europejczyka roku” w 2010 (w kategorii „uczony”). W rządzie M. Belki pełniła funkcję ministra pełnomocnika rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Zajmuje się działalnością publicystyczną, jest felietonistką „Gazety Wyborczej” i pisma „Wprost”. Bardzo często wypowiada się na bieżące tematy w TVN 24 czy Polsacie.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie o godz. 18. Wstęp wolny.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej