Maja Trepczyńska z Gorzowa oraz Aleksandra Pietrucha z Chojny otrzymały rolę Pippi w najnowszym musicalu realizowanym przez Filharmonię Gorzowską. Premiera "Dogonić Pippi" już na początku grudnia. Przed dziećmi dwa miesiące intensywnej pracy
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W castingach, które odbyły się 15 i 16 września, wzięło udział 125 dzieci, głównie dziewczynki. Najmłodsza osoba starająca się o rolę w musicalu miała 8 lat, najstarsza 25.

– Poziom przygotowania dzieci był dla nas dużym i miłym zaskoczeniem – przyznaje Małgorzata Szwajlik, przewodnicząca komisji i autorka libretta do musicalu. – To ogromna przyjemność podziwiać tak utalentowane dzieciaki, ale i spore wyzwanie dla nas, dokonujących wyboru.

Ostatecznie w chórze zaśpiewa 45 dzieci, choć początkowo planowano, że będzie to 40 osób. Dzieci, które zagrają w musicalu, to mieszkańcy Gorzowa i przyległych miejscowości, ale też Drezdenka, Strzelec, Lubczyna, Barlinka, Dębna, Lipian, Lipek Wielkich, Witnicy, a nawet podpoznańskich Wronek.

Wątpliwości nie było natomiast przy wyborze odtwórców głównych ról. Pippi zagrają 12-letnia Maja Trepczyńska z Gorzowa oraz 11-letnia Aleksandra Pietrucha, która na próby będzie dojeżdżała aż z Chojny.

– Maja jest z nami od kilku musicali i to, że stanie na scenie w głównej roli, jest efektem jej systematycznej ciężkiej pracy. Maja w poprzednich musicalach śpiewała w chórze, z czasem dostawała drobne role solowe, a dziś zachwyciła jurorów i jednogłośnie wybrana została jedną z Pippi – mówi Małgorzata Szwajlik. – To ważna wiadomość zwłaszcza dla tych dzieci, które zaśpiewają w chórze, a marzyły o głównych rolach – nie warto się zniechęcać!

Pierwsze próby do musicalu „Dogonić Pippi” zaczęły się w ostatnim tygodniu września. Próby będą się odbywały raz w tygodniu po 2-3 godziny. Z dziećmi pracować będą choreograf, tancerze, specjaliści od śpiewu.

Obsadę najnowszego musicalu realizowanego przez Filharmonię Gorzowską zasili też 24 młodych tancerzy. Podobnie jak w przypadku wokalistów, ostatecznie zdecydowano się na zaangażowanie w ten projekt większej, niż zakładano liczby dzieci. Wszystko dlatego, że do castingów zgłosiła się rekordowa liczba zdolnej młodzieży z Gorzowa i okolic. Teraz w każdy weekend młodzi tancerze będą ćwiczyć pod okiem tancerzy i choreografów – Bartłomieja Kobeszko oraz Patryka Goszkiewicza.

„Dogonić Pippi” jest piątym musicalem realizowanym przez Filharmonię Gorzowską. Do tej pory wszystkie musicale obejrzało blisko 30 tysięcy widzów, z roku na rok jest ich więcej. Ostatni – Akademię – obejrzało prawie 11 tys. osób.

Koszt realizacji musicalu Pippi to 180 tys. zł, z czego 50 tys. dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem