Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do rywalizacji zgłosiło się blisko 400 kajakarek i kajakarzy. Poszczególne wyścigi będą startowały na wysokości bulwaru wschodniego, a najatrakcyjniejszą część rywalizacji, czyli tzw. przenoski kajaka można zobaczyć z bliska po drugiej stronie rzeki, na terenach Admiry.

Seniorzy powalczą na najdłuższym dystansie 30,6 km, czyli osiem okrążeń i siedem przenosek kajaka (ok. 150 metrów), atrakcji dla kibiców, a dodatkowego wyzwania dla zawodników, charakterystycznego dla rywalizacji maratończyków. Kajakarki i kanadyjkarze przepłyną okrążenie mniej – 26,9 km, a kanadyjkarki – 23,2 km. Przenoski nie ma na pierwszym okrążeniu.

Zobaczymy także rywalizację weteranów, juniorów, juniorów młodszych oraz młodzików.

W sobotę i niedzielę pierwsze wyścigi – zaplanowano starty jedynek i dwójek – ruszą o godz. 8.30. Wyścigi seniorów będzie można oglądać w oba dni ok. godziny dziesiątej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.