Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od dwóch sezonów rywalizacja w DMPJ ma przede wszystkim dużą wartość szkoleniową. Eliminacje i półfinały to łącznie ponad 20 imprez. Najlepsza siódemka konsekwentnie zbierała punkty, aby na koniec pojechać w jednym turnieju o mistrzostwo.

Gospodarze tym razem powalczą w trójkę. Hubert Czerniawski w niedzielnym finale PGE Ekstraligi groźnie upadł, potrącony przez Janusza Kołodzieja i nabawił się urazu jednego z palców w lewej ręce. Ma już za sobą zabieg zespolenia kości, w czwartek Rafałowi Karczmarzowi, Alanowi Szczotce i 15-letniemu Mateuszowi Bartkowiakowi może jedynie pokibicować z trybun.

Właściwie wszystkie ekipy, które przebiły się do medalowej rozgrywki, mają swoje atuty, ale na najgroźniejszych wyglądają leszczynianie i torunianie. Podium dla Stali mimo osłabienia? To bardzo możliwe, przecież będziemy się ścigać u siebie. Zwycięzcę DMPJ poznamy po 21 wyścigach.

Na finał obowiązują bilety za 15 zł (bez podziału na ulgowe i normalne), program kosztuje 2 zł. Posiadacze karnetów wchodzą za darmo, dzieci do siedmiu lat również wstęp bezpłatny. Dla kibiców udostępnione zostaną sektory na prostej przy starcie – od 18 do 21. Miejsca nadrukowane na karnetach nie obowiązują.

LISTA STARTOWA FINAŁU DMPJ 2018:

  • STAL GORZÓW – 1. Rafał Karczmarz, 2. Mateusz Bartkowiak, 3. Alan Szczotka
  • START GNIEZNO – 4. Norbert Krakowiak, 5. Maksymilian Bogdanowicz, 6. Damian Stalkowski
  • WYBRZEŻE GDAŃSK – 7. Dominik Kossakowski, 8. Karol Żupiński, 9. Marcin Turowski
  • ROW RYBNIK – 10. Lars Skupień, 11. Robert Chmiel, 12. Przemysław Giera
  • UNIA LESZNO – 13. Dominik Kubera, 14. Wiktor Trofimow, 15. Szymon Szlauderbach
  • UNIA TARNÓW – 16. Patryk Rolnicki, 17. Dawid Rempała, 18. Mateusz Cierniak
  • GET WELL TORUŃ – 19. Igor Kopeć-Sobczyński, 20. Daniel Kaczmarek, 21. Marcin Kościelski, 28. Aleks Rydlewski
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.