Wypadek wydarzył się na drodze wojewódzkiej nr 158. Autobus, który wiózł pasażerów do Gorzowa, najechał na tył ciężarówki. Kierowcy byli trzeźwi.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wypadek wydarzył się o godz. 7.40 przy wjeździe do Wawrowa. Autobus PKS, który wiózł pasażerów z Janczewa do centrum Gorzowa, wjechał w ciężarówkę.

– Kierowca scanii zatrzymał się, bo kierowca auta jadącego przed nim chciał skręcić w boczną ulicę. Wtedy kierowca autobusu najechał na ciężarówkę – opisuje wypadek Grzegorz Jaroszewicz z biura prasowego lubuskiej komendy. Kierowcom obu pojazdów nie stało się nic groźnego. Ucierpieli w wypadku natomiast pasażerowie autobusu.

– Dziesięć osób przebywa obecnie w szpitali na badaniach. Na szczęście możemy potwierdzić, że obrażenia nie zagrażają życiu tych osób – mówi Jaroszewicz. Na miejsce wypadku przyjechały trzy karetki. Policjanci zablokowali drogę w obu kierunkach. Kierowcy są prowadzeni objazdami.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej