Od trzech lat nie daje się zepchnąć z pierwszego miejsca wśród najskuteczniejszych żużlowców PGE Ekstraligi, w Grand Prix atakuje podium. Jest gorzowskim wychowankiem, pisze w Stali swoją wyjątkową historię. Nie wyobrażamy sobie naszej drużyny bez Bartosza Zmarzlika. Zawodnik właśnie uciął wszelkie spekulacje, ogłosił, że zostaje w domu na następne dwa sezony.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Edward Jancarz, Edmund Migoś, Jerzy Rembas, Bogusław Nowak... Przypominając te nazwiska, od razu mówisz Stal Gorzów. Tacy żużlowcy rodzą się raz na kilka lat. I choć Bartosz Zmarzlik ma dopiero 23 lata, to już stawiamy go obok tych największych gorzowskich sław. Mocno ściskajmy kciuki za to, aby ścigał się cało i zdrowo, a z pewnością dostarczy nam w czasie swojej kariery jeszcze całą masę wielkich wzruszeń.

Pewnie, że inni chcieliby mieć Zmarzlika u siebie. Nic z tego. Mamy nadzieję, że tak będzie przez całą karierę tego niesamowitego chłopaka. Na razie kontrakt został przedłużony na sezony 2019 i 2020.

Po pełnych przeciwności ostatnich miesiącach stalowcy ostatecznie nie dali się złamać, dotarli aż do wielkiego finału, gdzie zmierzą się z bardzo mocną Unią Leszno.

– Tu wszelkie liczby i statystyki idą w kąt, bo przecież to już jest finał, jedynie 30 wyścigów, które rozstrzygną o wszystkim. Na razie Stal i Unia są na najwyższym stopniu podium, zaraz się okaże, kto kogo ze złotego miejsca strąci – powiedział trener żółto-niebieskich Stanisław Chomski.

Przez następne dwie niedziele będziemy pamiętali, jak silny rywal jest po drugiej stronie, obrońca tytułu mistrzowskiego. My jednak mamy Zmarzlika, który jak już jedzie w wielkim finale, to mistrzostwa nikomu nie oddaje. Także Vaculika, Kasprzaka, Woźniaka... Na chłopakach ze Stali można polegać! Złoto leży na torze, podnieść je będzie piekielnie trudno, ale spróbujemy!

CASH BROKER STAL GORZÓW – FOGO UNIA LESZNO

Niedziela 16 września, godz. 19.15, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, przy ul. Śląskiej. Transmisja w nSport+.

STAL: 9. Krzysztof Kasprzak, 10. Grzegorz Walasek, 11. Martin Vaculik, 12. Szymon Woźniak, 13. Bartosz Zmarzlik, 14. Hubert Czerniawski, 15. Rafał Karczmarz, 16. Alan Szczotka.

UNIA L.: 1. Emil Sajfutdinow, 2. Brady Kurtz, 3. Jarosław Hampel, 4. Janusz Kołodziej, 5. Piotr Pawlicki, 6. Bartosz Smektała, 7. Dominik Kubera, 8. Jaimon Lidsey.

TERMINARZ FAZY PLAY-OFF:

niedziela 16 września – pierwsze mecze o złoto i brąz

godz 19.15 nSport+ Cash Broker Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno

godz. 16.30 nSport+ Betard Sparta Wrocław – ForBet Włókniarz Częstochowa

niedziela 23 września – rewanże o złoto i brąz

godz. 19.15 nSport+ Fogo Unia Leszno – Cash Broker Stal Gorzów

godz. 16 ForBet Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław

niedziela 2 września – półfinały, pierwsze mecze

ForBet Włókniarz Częstochowa – Cash Broker Stal Gorzów 41:49

Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno 42:48

niedziela 9 września – półfinały, drugie mecze

Cash Broker Stal Gorzów – ForBet Włókniarz Częstochowa 51:39

Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław 48:42

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej