Żużlowa PGE Ekstraliga do złotych medali od tego roku dokłada nowe trofeum. Grawerowanie nazwy zwycięskiego klubu będzie miało miejsce bezpośrednio po ostatnim wyścigu rewanżowego meczu finałowego, który odbędzie się 23 września.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do wielkiego finału polskiej, żużlowej ekstraklasy w sezonie 2018 dotarły drużyny Stali Gorzów i Unii Leszno. Pierwszy mecz w najbliższą niedzielę 16 września o godz. 19.15 na stadionie im. Edwarda Jancarza, a rewanż tydzień później o tej samej porze na leszczyńskim torze.

Trofeum przechodnie za Drużynowe Mistrzostwo Polski na żużlu, które od tego sezonu pojawi się w rozgrywkach PGE Ekstraligi, zapoczątkuje nową tradycję. Grawerowanie nazwy zwycięskiego klubu będzie miało miejsce bezpośrednio po ostatnim wyścigu rewanżowego meczu finałowego, który odbędzie się 23 września.

PGE Ekstraliga rozstrzygnęła konkurs na przechodnie trofeum DMP w grudniu ubiegłego roku. Wygrał go pracujący na co dzień w Berlinie Dawid Celek, który jest architektem, a zajmuje się również projektowaniem graficznym i przemysłowym oraz projektowaniem i realizacją murali.

– Stal Gorzów lub Unia Leszno będą pierwszymi klubami, które się znajdą na nowym trofeum. Grawerowanie nazwy klubu zostanie wykonane techniką laserową i rozpocznie się w chwili, gdy poznamy rozstrzygnięcia finału. Będzie miało miejsce przy strefie podium – wyjaśnił Przemysław Szymkowiak z PGE Ekstraligi. Wszystko zobaczyć będzie można podczas transmisji z zawodów, którą przeprowadzi nSport+.

Trofeum jest nagrodą przechodnią, a to oznacza, że zwycięski klub po sezonie 2018 otrzyma na własność jego replikę, a oryginał będzie w posiadaniu zwycięzcy kolejnych rozgrywek PGE Ekstraligi.

CASH BROKER STAL GORZÓW – FOGO UNIA LESZNO

Niedziela 16 września, godz. 19.15, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, przy ul. Śląskiej. Transmisja w nSport+.

STAL: 9. Krzysztof Kasprzak, 10. Grzegorz Walasek, 11. Martin Vaculik, 12. Szymon Woźniak, 13. Bartosz Zmarzlik, 14. Hubert Czerniawski, 15. Rafał Karczmarz, 16. Alan Szczotka.

UNIA L.: 1. Emil Sajfutdinow, 2. Brady Kurtz, 3. Jarosław Hampel, 4. Janusz Kołodziej, 5. Piotr Pawlicki, 6. Bartosz Smektała, 7. Dominik Kubera, 8. Jaimon Lidsey.

TERMINARZ FAZY PLAY-OFF:

niedziela 16 września – pierwsze mecze o złoto i brąz

godz 19.15 nSport+ Cash Broker Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno

godz. 16.30 nSport+ Betard Sparta Wrocław – ForBet Włókniarz Częstochowa

niedziela 23 września – rewanże o złoto i brąz

godz. 19.15 nSport+ Fogo Unia Leszno – Cash Broker Stal Gorzów

godz. 16 ForBet Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław

niedziela 2 września – półfinały, pierwsze mecze

ForBet Włókniarz Częstochowa – Cash Broker Stal Gorzów 41:49

Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno 42:48

niedziela 9 września – półfinały, drugie mecze

Cash Broker Stal Gorzów – ForBet Włókniarz Częstochowa 51:39

Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław 48:42

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej