Niestety takie mecze w naszym regionie to cały czas coś wyjątkowego, bo na dziś w województwie lubuskim honoru siatkarzy broni jedynie pierwszoligowa Olimpia Sulęcin. Właśnie w piątek w Sulęcinie i w sobotę w Gorzowie można zobaczyć na żywo, jak gra ekstraklasa.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przygotowująca się do drugiego sezonu na zapleczu elity Olimpia Sulęcin zaprasza na szczególny, piątkowy wieczór w hali I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. E. Plater.

Od godz. 18 nasz zespół zagra z typowaną do medali w PlusLidze Stocznią Szczecin. Łukasz Żygadło, Matej Kazijski, Nicolas Rossard – tych zawodników nikomu przedstawiać nie trzeba. Oni na pewno pojawią się w Sulęcinie. Kontrakt ze Stocznią podpisał także m.in. Bartosz Kurek, który aktualnie walczy z reprezentacją Polski na mistrzostwach świata.

Pojedynek z siatkarskimi gwiazdami to będzie również doskonała okazja, aby ostatni raz w barwach Olimpii zagrali i w ten sposób zostali porządnie pożegnani Damian Sławiak i Arek Romańczuk. Organizatorzy informują, że przed meczem w sprzedaży będzie jeszcze ok. 200 biletów, sulęcinianie zapowiadają także transmisję na kanale klubowym na Youtube.

W sobotę najlepsi siatkarze na chwilę zawitają do Gorzowie, gdzie w ramach III Charytatywnego Meczu „Kromka Chleba”, najpierw o godz. 12.45 zagrają oldboje Stilonu i Morza Szczecin, a swój udział zapowiedział m.in. Sebastian Świderski. O godz. 15 rozpocznie się towarzyski pojedynek dwóch ekstraklasowych ekip Stoczni Szczecin i Cuprum Lubin.

Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na wsparcie i dożywianie dzieci ze świetlic Caritas z Gorzowa, przez całą imprezę spotkamy wolontariuszy z puszkami. Po meczach odbędzie się piknik dla wszystkich uczestników.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej