Ponad pół tysiąca krzaków konopi indyjskich i ponad kilogram marihuany zabezpieczyli policjanci z Nowej Soli. Dwóch młodych plantatorów trafiło do aresztu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nalot na podejrzane miejsca urządzili na terenie powiatu policjanci z komendy w Nowej Soli. Rozpoznanie nie zawiodło. Funkcjonariusze odkryli osiem plantacji uprawy konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany i 558 krzewów konopi. Przyjmuje się, że z jednego krzewu można uzyskać 22 gramy suszu. Z ponad pół tysiąca krzaków można wyprodukować ponad 12 kg suszu.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 34 lat. – Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty uprawy zakazanych roślin i wprowadzanie na rynek zabronionych substancji odurzających. Sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 30-latka – mówi sierżant Agata Towpik z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej