"World Trade Center" opowiada losy strażaków i policjantów, którzy mimowolnie stali się bohaterami Ameryki. Pokaz filmu we wtorek o godz. 17, wstęp wolny.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Seans filmu jest związany z rocznicą zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 r. Ataki na Nowy Jork i Waszyngton nie tylko zmieniły Stany Zjednoczone, ale także wpłynęły na losy całego świata. Bieżąca rzeczywistość, która nas otacza, w dużej mierze znajduje swój początek w tragicznych wydarzeniach sprzed 17 lat.

„World Trade Center” opowiada losy strażaków i policjantów, którzy mimowolnie stali się bohaterami Ameryki. Oliver Stone – reżyser filmu – dołożył wszelkich starań, aby wiernie oddać atmosferę pierwszych godzin po ataku na symbol Nowego Jorku.

Pokaz filmu odbędzie się we wtorek, 11 września o godz. 17 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie przy ul. Sikorskiego 107, w sali 216 (drugie piętro). Po projekcji odbędzie się konkurs z nagrodami książkowymi.

Wydarzenie organizowane jest w ramach programu „Ameryka w twojej bibliotece” z grantu przyznanego przez Departament Stanu USA.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej