Z punktu trzymanego w garści, zamykający tabelę trzeciej ligi gorzowianie cieszyli się w tym spotkaniu przez całe cztery minuty. Stilon przegrał z Ruchem w Zdzieszowicach 2:3.

To już była piąta przegrana naszej drużyny w siedmiu dotychczas rozegranych spotkaniach. W ostatniej kolejce wygrywaliśmy z Lechią Dzierżoniów do przerwy 1:0, niestety dalej dostaliśmy cztery gole. Tym razem gorzej zagraliśmy w pierwszej połowie.

– Niestety pierwsze 45 minut musieliśmy spisać na straty, szybko straciliśmy dwie bramki – opowiadał trener Stilonu Kamil Michniewicz. – Zupełnie inaczej wyglądała w naszym wykonaniu druga połowa. Goniliśmy gospodarzy, mieliśmy swoje okazje, wreszcie doprowadziliśmy do remisu. Niestety minutę później Ruch znów wyszedł na prowadzenie. Strasznie żal, że tego jednego punktu nie udało nam się utrzymać, bo dziś zespół naprawdę na to zasłużył.

Warto dodać, że w doliczonym czasie nasz bramkarz Jacek Skrzyński nie dał się pokonać z rzutu karnego. Jakub Czajkowski strzelił obok bramki.

W najbliższą sobotę 15 września obie gorzowskie drużyny, występujące w trzeciej grupie trzeciej ligi, zobaczymy w domu. O godz. 15 na stadionie przy ul. Krasińskiego Warta podejmie Ruch Radzionków, a o godz. 17 na stadionie przy ul. Olimpijskiej Stilon zmierzy się ze Ślęzą Wrocław.

RUCH ZDZIESZOWICE – STILON GORZÓW 3:2 (2:0)

BRAMKI: Kostrzycki (3.), Zapotoczny (12.), D. Nowak (83.) – Drame (65.), Chyrek (82.)

STILON: Skrzyński –Taranenko, Kaczmarczyk, Nidecki, Łaźniowski – Kraśnicki (46. min Jarosz), Pietrakowski (52. min Drame), Maliszewski, Bednarski (60. min Okuszko), Pakuła (46. min Świtaj) – Chyrek.

WYNIKI Z 7. KOLEJKI:

piątek 7 września: Stal Brzeg – Gwarek Tarnowskie Góry 2:3;

sobota 8 września: Agroplon Głuszyna – WARTA GORZÓW 1:0, Zagłębie II Lubin – Miedź II Legnica 2:2, Piast Żmigród – Górnik II Zabrze 1:4, Ruch Radzionków – Foto Higiena Gać 1:2, Górnik Polkowice – Rekord Bielsko-Biała 4:1, Lechia Dzierżoniów – Pniówek Pawłowice Śląskie 1:4;

niedziela 9 września: Ruch Zdzieszowice – STILON GORZÓW 3:2, Ślęza Wrocław – MKS Kluczbork 1:1.

• 18. STILON GORZÓW 7 4 8:19

Zwycięzca awansuje do drugiej ligi, co najmniej trzy ostatnie zespoły spadną do czwartej ligi.