W finale lubuskiego Pucharu Polski piłkarzy ręcznych AZS UZ Zielona Góra pokonał w swojej hali Stal Gorzów 22:20.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Finałowy turniej odbył się w Zielonej Górze z udziałem czterech drużyn. Zgodnie z przewidywaniami w półfinałach wysoko wygrali pierwszoligowcy i między sobą rozstrzygnęli losy zwycięstwa. W finale pocieszenia lepszym z drugoligowców okazał się Zew Świebodzin.

Zbieramy skład, porządnie się przygotowujemy i wygrywamy wszędzie, ze wszystkimi... Do nadchodzącego sezonu gorzowianie podchodzą bardzo ambitnie, a tu niespodzianka. Wpadka przydarzyła im się w pierwszym meczu o większą stawkę. Oczywiście to jeszcze nie liga, a nagrodą był awans na szczebel centralny i możliwość pokazania się w boju np. z rywalami z PGNiG Superligi. Tym razem taką okazję będą mieli zielonogórzanie.

– Może niektórym trudno będzie w to uwierzyć, ale w finale przestrzeliliśmy 50 rzutów na 70 oddanych, to cud, że tak długo byliśmy w tym spotkaniu w grze – powiedział trener Stali Dariusz Molski, który w ostatniej sekundzie otrzymał czerwoną kartkę, a chwilę wcześniej Mariusz Kłak. Niby tylko puchar, ale derbowa atmosfera nieco się udzieliła. – Te kary były moim zdaniem niesłuszne, ale nie ma co się nad tym rozwodzić, bo to i tak nic nie wniosło do naszej gry. Sami w końcówce oddaliśmy to spotkanie przeciwnikowi, który dzięki temu zagra w następnej rundzie.

WYNIKI LUBUSKIEGO PUCHARU POLSKI 2018:

półfinały

STAL GORZÓW – ZEW ŚWIEBODZIN 30:14 (13:7)

STAL: Nowicki, Marciniak, Jaśko – Stupiński 7, Pietrzkiewicz 7, Turkowski 4, Mariusz Smolarek 3, Śramkiewicz 2, Kłak 2, Marcin Smolarek 2,, Pedryc 1, Bronowski 1, Maćkowski 1, Serpina, Gintowt, Chełmiński, Gałat.

AZS UZ ZIELONA GÓRA – TRÓJKA NOWA SÓL 35:22 (16:8)

finał

STAL GORZÓW – AZS UZ ZIELONA GÓRA 20:22 (10:10)

STAL: Nowicki, Marciniak, Jaśko – Stupiński 9, Śramkiewicz 3, Pedryc 2, Turkowski 2, Pietrzkiewicz 2, Gintowt 1, Bronowski 1, Serpina, Chełmiński, Kłak, Marcin Smolarek, Mariusz Smolarek, Maćkowski, Gałat.

o 3. miejsce

ZEW ŚWIEBODZIN – TRÓJKA NOWA SÓL 24:17 (13:11)

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej