W Stali wszyscy studzą głowy, ale nie wyobrażamy sobie, aby gorzowscy żużlowcy mogli zmarnować świetną zaliczkę wywalczoną w Częstochowie. Tym bardziej że nasza drużyna w kluczowym momencie sezonu pokazała dużą moc, a rywale mają problemy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Rewelacyjny mecz pojechali stalowcy w najważniejszym momencie sezonu. W półfinale play-off pokonali na wyjeździe Włókniarza Częstochowa 49:41. Rewanż w najbliższą niedzielę o godz. 16.30 na stadionie im. Edwarda Jancarza.

– Wypracowana zaliczka cieszy, ale pamiętajmy, że jeszcze 15 wyścigów przed nami, a po drugiej stronie wciąż są zawodnicy ze światowej czołówki, którzy na pewno się przed nami nie położą – mówił szczęśliwy, choć od razu tonujący nastroje  trener Stanisław Chomski.

Jednym z najważniejszych momentów półfinałowej rywalizacji był 6. wyścig w Częstochowie i groźny wypadek Słoweńca Mateja Zagara. Zawodnik Włókniarza nie rozdzielił gorzowskiej pary, a na dodatek, po swoim błędzie, z całym impetem uderzył w bandę. Oszołomiony i obolały, odpuścił sobie resztę półfinału.

Wygląda na to, że Zagara zabraknie również w rewanżu. Żużlowiec właśnie poinformował, że nie wstanie z łóżka na sobotnią rundę Grand Prix, która przecież będzie rozgrywana w jego kraju, w Krsko. – Niestety, nie wezmę udziału w turnieju Grand Prix, który w ten weekend odbędzie się na moim domowym torze – stwierdził Zagar. – Spowodowane jest to wstrząśnieniem mózgu, którego doznałem w ostatnią niedzielę podczas meczu ligowego. Jest to dla mnie bardzo trudna decyzja, ale jedyna słuszna w tej sytuacji.

Zagar jest w awizowanym składzie gości, tak samo jak borykający się z problemami zdrowotnymi Szwed Fredrik Lindgren. Wiadomo jednak, że Włókniarz w rewanżu nie będzie mógł liczyć na swoje dwa ważne ogniwa w takim stopniu, w jakim by chciał. Wydaje się, że tak wielkiej szansy Stal Gorzów zmarnować nie może.

O kolejne punkty GP będą walczyć w sobotę w Krsko dwaj stalowcy – Bartosz Zmarzlik i Martin Vaculik. Stamtąd dojedzie również do Gorzowa wspomniany wyżej Lindgren.

CASH BROKER STAL GORZÓW – FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

Niedziela 9 września, godz. 16.30, Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, przy ul. Śląskiej. Transmisja w nSport+.

STAL: 9. Krzysztof Kasprzak, 10. Linus Sundstrom, 11. Martin Vaculik, 12. Szymon Woźniak, 13. Bartosz Zmarzlik, 14. Alan Szczotka, 15. Rafał Karczmarz, 16. Hubert Czerniawski.

WŁÓKNIARZ: 1. Leon Madsen, 2. Tobiasz Musielak, 3. Adrian Miedziński, 4. Matej Zagar, 5. Fredrik Lindgren, 6. Michał Gruchalski, 7. Bartosz Świącik, 8. Andreas Lyager.

TERMINARZ FAZY PLAY-OFF:

niedziela 2 września – półfinały, pierwsze mecze

ForBet Włókniarz Częstochowa – Cash Broker Stal Gorzów 41:49

Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno 42:48

niedziela 9 września – półfinały, drugie mecze

godz. 16.30 nSport+ Cash Broker Stal Gorzów – ForBet Włókniarz Częstochowa

godz. 19 nSport+ Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław

16 i 23 września – mecze o złoto i brąz

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Czytaj teraz
Więcej