Stare Dobre Małżeństwo wystąpi w niedzielę w Filharmonii Gorzowskiej. Fani "Bluesa o czwartej nad ranem" czekali na to od kwietnia, kiedy zaplanowany koncert trzeba było przełożyć.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Legendarna grupa, zwykle nazywana po prostu SDM, powstała z duetu wokalno-gitarowego, który na początku lat 80. ubiegłego wieku tworzyli Krzysztof Myszkowski i Andrzej Sidorowicz, wówczas jeszcze licealiści. W 1984 roku podczas eliminacji do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie po raz pierwszy przedstawiono ich jako Stare Dobre Małżeństwo, takiego bowiem określenia w stosunku do obu panów użył konferansjer. Przez lata zespół rozrastał się, dołączyli do niego m.in. Aleksandra Kiełb, Alina Karolewicz, Sławomir Plota. Ich styl: akustyczne brzmienie i poetyckie teksty stały się wzorem dla wieku naśladowców i fundamentem całego gatunku.

Obecny skład jest wyłącznie męski i tworzą go Krzysztof Myszkowski (śpiew, gitara, harmonijka ustna), Roman Ziobro (gitara basowa, kontrabas) i Maciej Knop (gitara basowa, kontrabas).

Zespół zadebiutował fonograficznie w 1990 roku albumem „Dla wszystkich starczy miejsca”. Najnowszymi wydawnictwami w dorobku grupy są płyty „Memorabilia” i „Blizny czasu”.

Stare Dobre Małżeństwo, koncert w Filharmonii Gorzowskiej, 9 września, godz. 18, bilety w cenie 60–75 zł.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej