W nielegalnym laboratorium policjanci znaleźli dużą ilość oleju konopnego z THC, składnika marihuany,oraz substancje służące do produkcji narkotyków. Zatrzymano trzy osoby, w tym głównego "chemika"
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zlikwidowanie laboratorium pod Gorzowem, w którym produkowano olej konopny zawierający THC, to efekt ogromnego zaangażowania policjantów CBŚP z Gorzowa Wielkopolskiego – informuje komenda wojewódzka lubuskiej policji.

W laboratorium znaleziono m.in. 300 litrów izopropylu i etanolu. Z preparatów – jak ocenia policja – można by było wytworzyć około 200 litrów oleju konopnego, wartego co najmniej 800 tys. zł. Do tego znaleziono 430 kg suszu konopi oraz 20 litrów substancji oleistej. Zatrzymano trzy osoby, w tym „chemika”. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gorzowie.

Policjanci nie mają wątpliwości. Produkowany olej konopny zawiera THC, składnik marihuany, który odpowiada za jej psychoaktywne działanie na ludzki organizm.

– Likwidacja laboratorium to efekt wielu tygodni żmudnej pracy. Wszystko wskazywało na to, że w wynajmowanym obiekcie w gminie Krzeszyce dochodzi do produkcji substancji, która następnie jest rozprowadzana poprzez strony internetowe – podkreślają policjanci.

Hala w Krzeszycach znajdowała się na wynajętej posesji. W środku funkcjonariusze odkryli kompletną linię produkcyjną służącą do wytwarzania oleju. Tam też było kilkadziesiąt worków wypełnionych suszem konopi oraz różnego rodzaju chemikalia.

Policjanci zatrzymali trzy osoby, w tym młodego mężczyznę, który jak wynika z ustaleń śledczych, był „chemikiem” i nadzorował proces produkcji. W sąsiednim domu znaleziono gotowy do sprzedaży olej oraz dużą ilość buteleczek i fiolek z dozownikami.

W prokuraturze w Gorzowie przedstawiono zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

W likwidacji laboratorium oprócz policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) brali udział funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Rzepina.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej