Do 24 września kibice mogą głosować na swoich faworytów, bohaterowie sezonu 2018 zostaną wyróżnieni podczas Gali PGE Ekstraligi. O zwycięstwo w trzech kategoriach walczą trener i żużlowcy Stali Gorzów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Rozgrywki w polskiej żużlowej ekstraklasie weszły w decydującą fazę. Czekamy na niedzielę i rewanżowe półfinały w Gorzowie i Lesznie, gdzie Stal i Unia powinny przypieczętować swój awans do wielkiego finału, bo mają w rękach znakomitą zaliczkę – zwycięstwa na wyjeździe.

Która z ekip wkrótce odbierze nagrodę dla Najlepszej Drużyny Sezonu, przeznaczoną dla mistrza kraju? Tego dowiemy się po wielkim finale. W poniedziałek 8 października podczas Gali PGE Ekstraligi poznamy również m.in. Najlepszego Polskiego Zawodnika, Najlepszego Juniora czy Najlepszego Trenera/Menedżera.

W kategorii Najlepszy Polski Zawodnik mamy aż dwóch przedstawicieli Stali Gorzów. Bartosz Zmarzlik to już kolejny rok z rzędu najskuteczniejszy żużlowiec ekstraklasy, Krzysztof Kasprzak aktualnie jest na dziewiątej pozycji.

19-latek Rafał Karczmarz ściga się w tym roku pechowo, trapią go kontuzje, nie unika groźnych wypadków. Mamy jednak nadzieję, że końcówkę sezonu przejedzie szczęśliwie i z fajnymi zdobyczami punktowymi. Podczas pierwszego półfinału z Włókniarzem w Częstochowie był bardzo istotnym ogniwem Stali.

Trener gorzowian Stanisław Chomski kolejny raz poprowadził naszą drużynę do fazy play-off, niedawno przedłużył umowę ze Stalą na 2019 i 2020 rok. On również walczy, aby w głosowaniu kibiców pokonać kolegów po fachu.

Kibice mogą głosować do poniedziałku 24 września pod tym linkiem.

TERMINARZ FAZY PLAY-OFF:

niedziela 2 września – półfinały, pierwsze mecze

ForBet Włókniarz Częstochowa – Cash Broker Stal Gorzów 41:49

Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno 42:48

niedziela 9 września – półfinały, drugie mecze

godz. 16.30 nSport+ Cash Broker Stal Gorzów – ForBet Włókniarz Częstochowa

godz. 19 nSport+ Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław

16 i 23 września – mecze o złoto i brąz

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej