Policja szuka sprawców, którzy w nocy z soboty na niedzielę wysadzili bankomat w Kożuchowie i zabrali z niego całą znajdującą się w środku gotówkę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Złodzieje akcję przeprowadzili w niedzielę ok. godz. 4. Wysadzili bankomat przy ul. Nowosolnej należący do Banku Spółdzielczego. Najprawdopodobniej użyli do tego sprężonego gazu. Policja zgłoszenie o zajściu otrzymała od jednej z agencji ochrony.

Z wnętrza bankomatu sprawcy zabrali kasetkę z gotówką. Kwoty policja jednak nie ujawnia. – Zabezpieczony został materiał z monitoringu. Prowadzimy także intensywne czynności operacyjne, mające na celu ujęcie osób odpowiedzialnych za tę kradzież – mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka prasowa policji w Nowej Soli.

Przypomnijmy: w czerwcu nieznani sprawcy w podobny sposób próbowali otworzyć inny bankomat Banku Spółdzielczego w Kożuchowie – wtedy przy ul. 22 lipca. Ich próba okazała się jednak nieskuteczna.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej