W środę, 5 września, rozpocznie się pierwszy etap remontu ul. Staszica. Na początek krawężniki oraz budowa drogi pieszo-rowerowej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Rozpoczyna się remont pierwszego, 200-metrowego odcinka ul. Staszica. Wykonawca zacznie od budowy drogi pieszo-rowerowej w miejsce chodnika oraz do wymiany krawężników na tym pierwszym fragmencie ulicy, czyli od skrzyżowania z ul. Marcinkowskiego do zjazdu do budynku mieszkalnego o numerach 6a-6c.

Roboty budowlane prowadzone będą po południowej stronie jezdni. Okresowo moga być zamykane przejścia dla pieszych przez ul. Staszica – przy skrzyżowaniu z ul. Marcinkowskiego i ul. Cieszkowskiego. Dojazd do budynków nr 2a-2c i 4a-4c przy ul. Staszica będzie zapewniony. Mieszkańcy powinni natomiast zwracać uwagę na oznakowanie tymczasowe.

Wykonawcą robót jest firma Infrakom. Tylko ta firma z Kościana zgłosiła się do przetargu na remont ulicy. Zaoferowała znacznie wyższą kwotę, niż planowano w budżecie. Miasto zamierzało wydać na remont ok. 1 mln zł, oferta opiewała na 1,7 mln zł. Udało się jednak znaleźć brakującą kwotę i dzięki temu remont dojdzie do skutku w tym roku. Inwestycja dotyczy 400 metrów drogi od ulicy Marcinkowskiego do ul. Fredry. Powstanie nowa nawierzchnia jezdni, chodniki i droga rowerowa, parkingi oraz zatoka autobusowa.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem