Warciarze rozgrywali drugi mecz ligowy na swoim boisku w ciągu czterech dni. Koniecznie chcieli odkuć się za porażkę 1:3 z Górnikiem II Zabrze. Z przebiegu tamtego spotkania na tak wysoki, negatywny wynik gorzowski beniaminek nie zasłużył, ale w piłce nożnej liczy się przecież to, co wpadnie do siatki.

Rywal trafił się wymagający, ale czy w tych rozgrywkach są inni? Ekipa ze Żmigrodu została w trzeciej grupie jedną z dwóch ekip, które w pięciu dotychczasowych kolejkach jeszcze nie przegrały. Zespół prowadzony przez Brazylijczyka Ediego Andradinę niedawno już raz odwiedził Gorzów i wygrał ze Stilonem 2:1, strzelając bramki ze stałych fragmentów gry.

Dziś goście tuż przed przerwą wyrównali stan spotkania po składnej akcji, ale i niefortunnej interwencji bramkarza Kacpra Majchrowskiego. Zamiast próbować chwytać trudną piłkę, dośrodkowaną z prawej strony, powinien ją wybijać. Zdecydował inaczej, popełnił błąd, „wypluł” futbolówkę przed siebie, a takiej okazji nie zmarnował Mikołaj Juchacz. Było to dosłownie minutę po tym jak prowadzenie objęli piłkarze Warty. Rzut rożny na gola zamienił kapitan naszej drużyny Damian Szałas.

Mecz mógł się podobać i był wyrównany, bo oba zespoły stwarzały sobie dogodne sytuacje. Przy dwóch z nich golkiperzy mogli także liczyć na swoich obrońców, którzy bronili strzały na linii bramkowej.

W drugiej połowie najpierw mieliśmy napór Piasta, ale bez konsekwencji i w 62. minucie piękną akcję kapitana Szałasa, najlepszego zawodnika na boisku, który doskonale podał do Pawła Posmyka, a ten dał gospodarzom powtórne prowadzenie, niestety jednak nie zwycięstwo.

W 76. minucie sędzia odgwizdał faul na Patryku Bobkiewiczu w naszym polu karnym, a „jedenastkę” pewnie zamienił na gola Mateusz Jaros. On Gorzów świetnie będzie wspominał, bo u nas strzelił już trzy bramki. Dwie wbił 11 sierpnia stilonowcom.

Mieliśmy jeszcze jedną, doskonałą akcję Szałasa z Posmkiem, ale tym razem uderzenie głową tego drugiego było minimalnie niecelne. Goście szósty raz są niepokonani, a warciarze nieco rozczarowani.

– Tyle fajnych akcji, dwie bramki, dwa razy wygrywamy, a jednak zostaliśmy z punktem – mówił z żalem w głosie Damian Szałas. – Na pewno to nie był łatwy pojedynek, Piast to naprawdę wymagający rywal. My też dodatkowo czuliśmy w kościach środę, gdzie długo walczyliśmy z Górnikiem w dziesięciu przeciwko jedenastu. Cóż, nie ma co się załamywać. Do tak fajnej ofensywy musimy jak najszybciej dołożyć pierwsze zero z tyłu. Nabrać pewności w formacji obronnej.

WARTA GORZÓW – PIAST ŻMIGRÓD 2:2 (1:1)

BRAMKI: Szałas (41.), Posmyk (62.) – Juchacz (42.), Jaros (77. z karnego)

WARTA: Majchrowski – Gołdyn, Żeliszewski, Sadowski, Kaczmarczyk – Szałas, Duchowski (85. min Majerczyk), Wiśniewski, Posmyk – Zakrzewski (74. min Grzywaczewski), Nowak (46. min Kopeć).

PROGRAM 6. KOLEJKI:

WARTA GORZÓW – Piast Żmigród 2:2, Miedź II Legnica – Stal Brzeg 5:0, Rekord Bielsko-Biała – Ruch Radzionków 5:2, STILON GORZÓW – Lechia Dzierżoniów, Górnik II Zabrze – Zagłębie II Lubin, Gwarek Tarnowskie Góry – Ślęza Wrocław, MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice, Pniówek Pawłowice Śląskie – Górnik Polkowice, Foto Higiena Gać – Agroplon Głuszyna.

• 18. Lechia Dzierżoniów 5 1 5:10

Zwycięzca awansuje do drugiej ligi, co najmniej trzy ostatnie zespoły spadną do czwartej ligi.