To już niestety ostatnia niedziela z Piknikiem Chopinowskim w plenerze przy Filharmonii Gorzowskiej. Tym razem gra dla gorzowian pianista Krzysztof Figiel
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podczas wakacji w każdą niedzielę gorzowianie spotykali się, aby posłuchać muzyki w plenerze przy filharmonii. Nowością pikników chopinowskich w tym roku był repertuar bogatszy o kompozycje innych twórców. Natomiast na ostatnim koncercie usłyszymy już tylko muzykę Chopina. W najbliższą niedzielę o godz. 16 w plenerach zagra Krzysztof Figiel. Jest absolwentem Wydziału Instrumentalnego Akademii Sztuki w Szczecinie, a także Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Studia ukończył w klasie dyrygentury chóralnej prof. Ryszarda Handke. Ukończył także staż artystyczny w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w zakresie kameralistyki fortepianowej w klasie prof. Mai Nosowskiej. Od 2011 r. jest wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie. Współpracuje z Teatrem Polskim w Szczecinie oraz tamtejszą Operą na Zamku. Jest laureatem II nagrody XXIV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Rzymie w kategorii duetów fortepianowych (październik 2014). W grudniu 2016 r. nagrał płytę z muzyką Raula Koczalskiego dla wydawnictwa Acte Préalable. Jest ona światową premierą dzieł tego kompozytora. Jako pianista kameralista uczestniczy w ogólnopolskich kursach mistrzowskich prowadzonych przez znakomitych muzyków. Prowadzi ożywioną działalność koncertową, współpracując zarówno ze śpiewakami, instrumentalistami, zespołami wokalnymi i instrumentalnymi, a także z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie.

Piknik Chopinowski – Krzysztof Figiel (fortepian), niedziela 2 września, godz. 16, plac Sztuk przed Filharmonią Gorzowską, wstęp wolny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem