Zwycięzcę plebiscytu na "7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości" poznamy podczas największych w kraju targów turystycznych World Travel Show. Glosowanie trwa. Na razie nieźle wypada pomnik Chrystusa ze Świebodzina.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jezus Chrystus Król Wszechświata – bo tak brzmi pełna nazwa figury stojącej na wjeździe do Świebodzina – zajmuje na razie wysokie czwarte miejsce w głosowaniu na siedem cudów Polski.

Przypomnijmy, odsłonięto go w 2010 r. Żelbetowy pomnik jest wysoki na 36 m, z czego 33 m to figura Jezusa, a 3 m wieńcząca go pozłacana korona. Wokół figury zbudowano kamienną drogę krzyżową. Przy pomniku działa dom pielgrzyma (noclegi kosztują od 70 zł za pokój do 200 zł za apartament). Przy pomniku działają sklepiki z dewocjonaliami, a Świebodzin na stałe zagościł na polskiej mapie pielgrzymkowej zaraz za Częstochową, Łagiewnikami i Licheniem.

Wygląda na to, że świebodziński Chrystus ma spore szanse na zwycięstwo w plebiscycie na „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”. Jest wśród faworytów, tyle że konkurencja jest bardzo silna. O miano cudu Polski ubiegają się m.in. starówka w Zamościu, zamek Książ, mazurskie jeziora czy wrocławskie zoo. Na liście są ponadto parki narodowe – Tatrzański i Bieszczadzki, Puszcza Białowieska, Hel i rynek w Kazimierzu Dolnym.

Głosowanie na „7 cudów” potrwa do 12 października br. Głosować można na www.worldtravelshow.pl lub facebookowym profilu targów: World Travel Show PWE.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej