Ruszy這 g這sowanie w plebiscycie na siedem cud闚 Polski. Lubuskim pretendentem do tego miana jest pomnik Jezusa Chrystusa Kr鏊a Wszech鈍iata, 瞠lbetowa konstrukcja wzniesiona w 安iebodzinie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Plebiscyt prowadzą wspólnie Ptak Warsaw Expo (organizator targów turystycznych World Travel Show), Radio Zet, wp.pl oraz Tygodnik „Wprost”. W tym roku konkursowi przyświeca wątek 100-lecia polskiej niepodległości.

Każde z 16 polskich województw musiało wytypować swojego pretendenta do prestiżowego tytułu. Spośród 64 obiektów ostatecznie wybrano 32. Przez pierwszy etap konkursu przeszedł świebodziński Jezus Chrystus Król Wszechświata, bo tak brzmi pełna nazwa figury. Przypomnijmy, że ta żelbetowa konstrukcja mierzy 36 m i powstała w Świebodzinie w 2010 r.

Jakie losy czekają ją dalej? Czy znajdzie się w prestiżowej, cudownej siódemce? O tym zdecydują internauci. Głosować można na www.worldtravelshow.pl lub facebookowym profilu targów: World Travel Show PWE.

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show odbędzie się w dniach 19-21 października w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo na przedmieściach Warszawy.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej