Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Piotr Biłko wytrzymał w Stilonie sześć tygodni, na szczęście dziś znaleźli się jego następcy. Prezesem gorzowskiego klubu piłkarskiego został Krzysztof Olechnowicz, a do zarządu weszli również Mariusz Słomiński (wiceprezes), Bogusław Paszkiewicz (sekretarz zarządu) i Przemysław Wenerski.

– Prokuratura zajmuje się sprawami finansowymi klubu, a sąd zajmie się moją osobą, ponieważ zostałem oskarżony przez państwa Gołubowskich, że im zniszczyłem życie – powiedział pomagający Stilonowi, ostatnio w największym wymiarze, mecenas Jerzy Synowiec. – To zostawmy wyżej wymienionym organom. My musimy w najbliższym czasie podpisać kontrakty z zawodnikami, znaleźć pieniądze, aby popłacić piłkarzom zaległości, również zrobić listę dłużników i powoli zacząć porządkować te kwestie. Patrzmy już do przodu i spróbujmy postawić ten klub na nogi, bo jeśli teraz się naprawdę wywróci, to już pewnie nigdy się nie podniesie.

Nowy prezes Krzysztof Olechnowicz złożył ważną deklarację: – Daję sobie czas trzech miesięcy. Uważam, że uczciwie stawiam sprawę, bo nie wiem, na jaki grunt wchodzę. Także na tę chwilę proszę mi nie współczuć, ale jeszcze nie gratulować.

Co można zdziałać przez te 12 tygodni?

– Po pierwsze odbudować dobry wizerunek tego legendarnego klubu – powiedział Olechnowicz. – Dalej przeprosić dotychczasowych sponsorów Stilonu i zachęcić do współpracy wszystkich, którzy dalej klubowi chcieliby pomagać. Także nie można zakłócić startu pierwszego zespołu w rozgrywkach trzeciej ligi, na równi stawiamy również naszych najlepszych ambasadorów także całego województwa lubuskiego, czyli drużyny U17, która gotuje się do startu w elicie młodzieżowych zespołów z Polski.

Mówienie o awansie do drugiej ligi to był jakiś kosmos. – Cele sportowe zmieniły się radykalnie. Powietrze z wiosennego balonu pompowanego jeszcze za starego zarządu zostało zupełnie spuszczone, zresztą jakie były wyniki na boisku, każdy widział. Tym razem prosimy zespół, aby wyłącznie nie spuścił nas z ligi – zakończył nowy prezes Stilonu.

W środę o godz. 18 niebiesko-biali zagrają w Różankach sparing z czwartoligowym Chemikiem Police. Ligę zaczną 4 sierpnia pierwszymi od ponad 40 lat ligowymi derbami Gorzowa z Wartą.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.