Miasto kupiło ring bokserski dla Klubu Sportowego "Orkan". Dzięki temu gorzowscy zawodnicy mogą trenować w profesjonalnych warunkach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ring bokserski kosztował ponad 36 tys. zł. Można na nim przeprowadzić każde zawody bokserskie oraz w innych dyscyplinach sportów walki, np. K-1, kick-boxing czy MMA.

Ring jest bowiem zgodny z wymogami AIBA (Association Internationale de Boxe Amateur) i ma wymiary 7,5 x 7,5 x 1,0 m, przy czym pole walki to 6,1 x 6,1 m.

Miasto kupiło ring dla Bokserskiego Klubu Sportowego, który działa w Gorzowie od 1990 roku, a pod nazwą BKS „Orkan” od 2012 roku. Zawodnicy trenują w hali przy ul. Kosynierów Gdyńskich 86.

Fot.Orkan Gorzów

Głównym szkoleniowcem jest Grzegorz Swadowski. To trener z 40-letnim dorobkiem, który wychował już liczne grono bokserskich talentów. Posiada znakomitą zdolność umiejętnego kształtowania młodych charakterów. Wśród wychowanków klubu są członkowie kadry narodowej Polskiego Związku Bokserskiego, m.in. mistrz Polski Kamil Holka, wicemistrz Polski Tomasz Niedźwiecki i brązowy medalista mistrzostw Europy Oskar Kopera – informuje Piotr Guszpit z miejskiego wydziału kultury i sportu.

Pierwsze przygotowawcze kroki w boksie stawiać mogą już 11-letni kandydaci, którzy nie mają przeciwwskazań lekarskich. Treningi bokserskie można rozpocząć od ukończenia 12. roku życia.

Fot. Orkan Gorzów

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej