Anja Rubik weźmie udział w Pol'And'Rock, dawnym Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do festiwalu Pol'And'Rock (dawny przystanek Woodstock) w Kostrzynie nad Odrą pozostał miesiąc. Festiwal odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia.

Jak co roku w ramach festiwalu odbywa się Akademia Sztuk Przepięknych. I cieszy się ogromnym powodzeniem – na spotkania ze znanymi ludźmi przychodzą tłumy. I mamy wiadomość z ostatniej chwili. Gościem ASP będzie Anja Rubik, jedna z najbardziej znanych polskich top modelek.

Urodziła się w Rzeszowie, ale zanim skończyła 15 lat, już chodziła po mediolańskim wybiegu. Po maturze w brytyjskim liceum w Paryżu na stałe zamieszkała w Nowym Jorku. "Vogue Paris" zaliczył Rubik do światowego Top 30 modelek ostatniej dekady.

Rubik i #SEXEDPL

Rubik ma też inną twarz niż moda. Od lat angażuje się w działania na rzecz praw kobiet. Jednoznacznie wsparła polski Czarny Protest. Szerokim echem odbiła się w kraju jej akcja #SEXEDPL. W jej ramach wyreżyserowała kilkanaście filmów. Wystąpili w nich artyści, muzycy, aktorki, reżyserki, pisarki. Mówili o seksie: Monika Brodka o świadomej zgodzie, Marta Frej o masturbacji, Maciej Stuhr tłumaczył, jak powinna wyglądać pierwsza rozmowa z dzieckiem, Maffashion prezentowała metody antykoncepcyjne, Magdalena Cielecka zachęcała do badań w kierunku HIV, a Mary Komasa namawiała do regularnych wizyt u ginekologa. Kampanię wsparły grupa Dziewuchy Dziewuchom i „Wysokie Obcasy".

– Dopóki w Polsce nie będzie rzetelnej edukacji seksualnej, nie zmieni się nic – mówiła Anja w „WO”.

Obok Rubik gośćmi ASP w tym roku będą m.in. Jacek Fedorowicz, Dorota Wellman, Chris Niedenthal, Artur Barciś i Jerzy Górski.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej