Mniej więcej 24-kilometrowy odcinek S3 z Legnicy do węzła Lubin-Południe jest już przejezdny.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– To wielkie święto dla użytkowników dróg. Oddajemy do użytku kolejny fragment drogi bezpiecznej i przewidywalnej – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (relację z otwarcia zamieściła wrocławska „Gazeta Wyborcza”). 24-kilometrowy odcinek drogi S3 od węzła Legnica-Południe do węzła Lubin-Południe ułatwi jazdę kierowcom, ale nie tym, którzy tego lata będą jechali nad morze. Zgodnie z planem cały odcinek S3 między Legnicą a Nową Solą w województwie lubuskim, mający około 90 km, powinien zostać wybudowany do połowy czerwca tego roku. Niestety, nie dotrzymano terminu realizacji inwestycji.

Natomiast niemal na finiszu jest kolejny, 11-kilometrowy fragment „trójki”, łączący węzły Lubin-Południe i Lubin-Północ. Na jego oddanie jednak trzeba będzie poczekać do początku sierpnia.

Według przedstawicieli GDDKiA i Ministerstwa Infrastruktury wrzesień ma być przełomowy dla drogi S3 nie tylko w kierunku północy, ale także południa Dolnego Śląska. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk obiecał, że niemal 36 km „trójki” od Legnicy do Bolkowa powstanie do końca września tego roku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej