Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gospodarze w gronie faworytów oczywiście widzą reprezentantów Danii – Nickiego Pedersena i startującego z tzw. dziką kartą Michaela Jepsena Jensena. My zastanawiamy się, jak zaprezentują się aktualni liderzy cyklu Szwed Fredrik Lindgren oraz Brytyjczyk Tai Woffinden. Wydarzeniem będzie powrót do GP po kontuzji Słowaka ze Stali Gorzów Martina Vaculika, który przez groźny uraz nie zdążył w tym roku zaliczyć żadnej imprezy.

Na razie nie idzie w tym sezonie Bartoszowi Zmarzlikowi. W stolicy 9 pkt, w Czechach ledwie cztery i w klasyfikacji przejściowej niska, jedenasta pozycja. A do tej pory Horsens to nie było dla młodego stalowca miejsce do zbierania dużych punktów. W najbliższą sobotę sportowy los musi się odwrócić, inaczej trudno będzie nam znaleźć Zmarzlika w ścisłej czołówce tegorocznego wyścigu o żużlowego mistrza świata.

25 sierpnia cykl GP przywędruje do Gorzowa, a organizatorzy poinformowali, że na tę chwilę zajętych jest już blisko 10 tys. miejsc. Bilety na trybunę niską i wysoką kosztują od 85 do 170 zł. Szczegółową rozpiskę znajdziecie pod tym linkiem.

KLASYFIKACJA PRZEJŚCIOWA GP 2018: 1. Lindgren – 32 pkt, 2. Woffinden – 31, 3. Dudek – 24, 4. Janowski – 24, 5. Sajfutdinow – 23, 6. A. Łaguta – 21, 7. Zagar – 16, 8. Holder – 15, 9. Hancock – 15, 10. Doyle – 14, 11. Zmarzlik – 13, 12. Pedersen – 10, 13. Iversen – 9, 14. Prz. Pawlicki – 8, 15. Kasprzak – 7, 16. Milik – 6, 17. Cook – 4.

GRAND PRIX 2018:

  • 30 czerwca – GP Danii, Horsens
  • 7 lipca – GP Szwecji, Hallstavik
  • 21 lipca – GP Wielkiej Brytanii, Cardiff
  • 11 sierpnia – GP Szwecji, Malilla
  • 25 sierpnia – GP Polski, Gorzów
  • 8 września – GP Słowenii, Krsko
  • 22 września – GP Niemiec, Teterow
  • 6 października – GP Polski, Toruń
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.