Tyle nieszczęścia w jednym sezonie? To zdarza się naprawdę rzadko. Kłopoty z plecami ma junior Rafał Karczmarz, teraz okazało się, że uszkodzoną w Szwecji kostkę musiał zoperować Szymon Woźniak. Obaj nie pojadą w najbliższą niedzielę 1 lipca na mecz przeciwko GKM Grudziądz.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kolejny pech dopadł żużlowca gorzowskiej drużyny w miniony wtorek. Nikt tego nie wyłapał, bo Szymon Woźniak dokończył zawody ligowe w Szwecji, ale jak informuje oficjalna strona Stali, prosto z meczu Elitserien, gdzie uczestniczył w wypadku, udał się do lekarza. Diagnoza była jasna: uszkodzona kostka potrzebuje natychmiastowej operacji. Zawodnik przeszedł ją w specjalistycznej klinice w Poznaniu. Szczęście w nieszczęściu, że kolejne urazy dopadły żółto-niebieskich w czasie, gdy mamy jedynie zaplanowany pojedynek z najsłabszym w PGE Ekstralidze Grudziądzem, a kolejne spotkanie w kalendarzu jest dopiero 27 lipca, gdy powinniśmy być już w komplecie, jeśli oczywiście limit nieszczęść przeznaczony na Gorzów został już wyczerpany.

– Czuję się już lepiej, chociaż poruszam się o kulach – powiedział Szymon Woźniak. – Pocieszające jest to, że lekarz był zadowolony z zabiegu. Liczę, że również rehabilitacja będzie przebiegała pomyślnie. Wiadomo, że chciałbym być z drużyną, ale cóż, trzeba to przetrwać i robić wszystko, by jak najszybciej wrócić do zawodów. Bardzo żałuję, że nie pojadę w najbliższym meczu z Grudziądzem. Razem z kibicami będę wspierał swoją drużynę.

Trudno w to uwierzyć, ale w dziewięciu dotychczasowych meczach drużyna Stali tylko raz – na początek z Get Well Toruń – pojechała w najsilniejszym składzie. Ostatnio w Częstochowie niby też tak było, ale przecież Rafał Karczmarz czuł się źle i odpuścił sobie ściganie po pierwszym, nieudanym wyścigu. Mimo to gorzowianie cały czas skutecznie biją się o występ w play-off. Liczymy, że całą moc pokażą właśnie w bojach o medale, a wcześniej oczywiście szczęśliwie do nich dojadą.

W niedzielnym spotkaniu z GKM Grudziądz Woźniaka zastąpi Szwed Linus Sundstrom, a duet juniorski stworzą Hubert Czerniawski i Alan Szczotka.

PROGRAM 10. KOLEJKI:

niedziela 1 lipca

godz. 17 nSport+ Get Well Toruń – Falubaz Zielona Góra

godz. 17 Betard Sparta Wrocław – Grupa Azoty Unia Tarnów

godz. 19.30 nSport+ ForBet Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno

godz. 19.30 Cash Broker Stal Gorzów – MrGarden GKM Grudziądz

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

  • 1. Fogo Unia Leszno 9 17 +128
  • 2. Betard Sparta Wrocław 9 12 +46
  • 3. CASH BROKER STAL GORZÓW 9 12 +29
  • 4. ForBet Włókniarz Częstochowa 9 11 +2
  • 5. Grupa Azoty Unia Tarnów 9 8 -48
  • 6. Falubaz Zielona Góra 9 7 -14
  • 7. Get Well Toruń 9 7 -57
  • 8. MrGarden GKM Grudziądz 9 6 -86

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

AWANSEM Z 13. KOLEJKI:

piątek 27 lipca

Cash Broker Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno

PROGRAM 11. KOLEJKI:

niedziela 29 lipca

Grupa Azoty Unia Tarnów – Cash Broker Stal Gorzów

Betard Sparta Wrocław – ForBet Włókniarz Częstochowa

Falubaz Zielona Góra – Fogo Unia Leszno

MrGarden GKM Grudziądz – Get Well Toruń

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej