Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W związku z kolejnym etapem przebudowy kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność w rejonie prowadzonych robót. Planowane są następujące zmiany w organizacji ruchu.

Nastąpi częściowe zamknięcie skrzyżowania ul. Sikorskiego, Estkowskiego i Jancarza.

Na północnej jezdni ul. Sikorskiego na odcinku od Estkowskiego do ul. Żelaznej ruch pojazdów będzie odbywał się w dwóch kierunkach. Ułatwi to dojazd od al. 11 Listopada do ul. Estkowskiego.

Południową jezdnią ul. Sikorskiego od ul. Żelaznej będzie można dojechać wyłącznie do ul. Jancarza i następnie do ul. Dworcowej lub Składowej.

Na ul. Jancarza (jadąc od strony al. 11 Listopada) będzie można również nawrócić na wysokości zjazdu do PKS i następnie skręcić w ul. Sikorskiego. Taką możliwość będą miały jedynie pojazdy osobowe.

Nie będzie możliwości bezpośredniego wjazdu z ul. Jancarza w kierunku al. 11 Listopada oraz w ul. Estkowskiego.

Ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Jancarza do ul. Dworcowej będzie dwukierunkowa jednak bez możliwości przejazdu od ul. Dworcowej w ul. Jancarza (na tym odcinku będzie „ślepa”).

Dojazd od al. Konstytucji 3 Maja i Estkowskiego do ul. Jancarza będzie możliwy ul. Dworcową lub ul. Sikorskiego i al. 11 Listopada, gdzie kierowcy będą mogli zawrócić na pierwszym przejeździe przez torowisko zlokalizowanym 230 m od skrzyżowania z ul. Żelazną.

Dojazd od ul. Składowej do al. 11 Listopada będzie kierowany poprzez dwukierunkową ul. Dworcową, al. Konstytucji 3 Maja, ul. Estkowskiego i Sikorskiego

W związku z ograniczeniami w ruchu, zawężeniami jezdni, mniejszym ruchem pojazdów (z uwagi na zamknięcie ul. Kostrzyńskiej) nastąpi wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego, Estkowskiego i Jancarza.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.