Pierwszy na mecie Wiaczesław Antoniuk pokonał V Gorzowską Nadwarciańską Dychę w 31 minut i 51 sekund. Drugi był Kamil Makoś z Bolesławca, a trzeci Artem Kazban (drugi w 2017 r.). Tak samo jak rok temu najlepszym gorzowianinem był Michał Hulewicz, który tym razem skończył bieg na szóstej pozycji.

Wśród pań Natalia Batrak z Charkowa uzyskała czas 36 minut i 37 sekund, wyprzedziło ją tylko jedenastu mężczyzn. Druga Wioletta Paduszyńska z Gorzowa, a trzecia Julia Diatlowa. Czwarte miejsce zajęła najlepsza w rozegranym w poprzedni weekend Biegu Żakowskim Anna Lasecka.

Najlepsi wśród kobiet i mężczyzn w kategorii open otrzymali nagrody pieniężne – 1000, 800, 600, 400, 300 i 200 zł. W innych kategoriach za czołowe miejsca obdarowywano pucharami i nagrodami rzeczowymi.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Wierzbicki Runnig Project przed biegaczami 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej oraz Teamem Baryła Gorzów.

Tradycyjnie mieliśmy dodatkowy pomiar 300-metrowego sprintu na stadionie im. Edwarda Jancarza. Tak jak przed rokiem tę rywalizację wygrali Rafał Misjan i Malwina Dymek. Oboje poprawili swoje czasy.

Pod tym linkiem znajdziecie pełne wyniki V Gorzowskiej Nadwarciańskiej Dychy 2018.