Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mieszkańcy Osiedla Słonecznego doszli do porozumienia już na czwartkowym spotkaniu i wybrali trzy projekty do realizacji w przyszłym roku. Do wyboru mieli dziewięć pomysłów, ale wybrali: budowę chodnika na ścieżce łączącej ul. Ikara z ul. Sportową oraz remont schodów przy ul. Ikara (zrezygnowano z oświetlenia) za ponad 75,5 tys. zł, przebudowę chodnika i schodów przy ul. Słonecznej 86-90 wraz z budową murków oporowych przy skarpach za 138 tys. zł oraz przebudowę chodników i schodów między ul. Słoneczną 52-63 a Al. 11 Listopada (bez oświetlenia) za ponad 141 tys. zł.

Mieszkańcy ustalili także, że w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 będą popierać wykonanie drogi przy ul. Olimpijskiej.

Czy tak samo zgodnie będzie na Dolinkach? Tego dowiemy się we wtorek, 19 czerwca w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Nowej 7. Początek spotkania o godz. 17.30. A mieszkańcy będą dyskutować o trzech projektach: przebudowie chodnika od ul. Warszawskiej 187C do 196 (130 tys. zł), remoncie drogi i montażu oświetlenia przy ul. Warszawskiej nr 155-159 za 252,5 tys. zł oraz przebudowie odcinka ul. Parkowej za 222,8 tys. zł.

Ponadto pod dyskusję publiczną zostanie poddana sprawa realizacji remontu odcinka ul. Okólnej (zadanie z Budżetu Obywatelskiego 2017 wyszacowane na kwotę 197.000 zł), który zgodnie z wykonaną dokumentacją projektową musi być wykonany jako gruntowna przebudowa za 522.050 zł.

Na Dolinkach kończą się obywatelskie spotkania rejonowe. Natomiast gorzowianie mają okazję podyskutować też o projektach w kategorii ogólnomiejskiej. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 czerwca o godz. 17.30 w sali 201 w urzędzie miasta przy ul. Sikorskiego.

Warto nadmienić, że odbyło się niedawno również spotkanie w kategorii oświatowej. Uczestnicy spotkania wybrali na przyszły rok do Budżetu Obywatelskiego pięć inwestycji: dwa place zabaw i trzy boiska sportowe, w tym jedno mini.

Do podziału jest ponad 1,2 mln zł. Za te pieniądze mają powstać: plac zabaw przy Przedszkolu Integracyjnym nr 14 przy ul. Kasprowicza 10 za 120 tys. zł, boisko stacjonarne dla dzieci przedszkolnych przy Przedszkolu Miejskim nr 3 przy ul. Słonecznej 11 za 160 tys. zł, boisko sportowe przy IV LO za 450 tys. zł, zmodernizowany będzie plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 2 przy ul. Drzymały za 100 tys. zł oraz wielofunkcyjne boisko przy SP nr 1 przy ul. Dąbrowskiego za 400 tys. zł.

Więcej informacji o budżecie obywatelskim znajdziemy na www.gorzow.pl w zakładce Dialog Społeczny, na www.gorzow.wybiera.pl oraz na portalu społecznościowym Facebook na profilu Przystań na konsultacje. Informacje udzielane są również telefonicznie pod numerem: 95 7355 591.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.